سازمان‌ها برای ارتقای سلامت روحی و روانی مردم تلاش کنند

آدینه پرس : بدر شکوهی روز چهارشنبه در جلسه «طرح ملی الگوی خدمات یکپارچه و جامع سلامت روان و مراقبت‌های اجتماعی ایرانیان (سامان)» در شهرستان اسکو، افزود: همزمان با پیشبرد مراحل مختلف این طرح، باید پایش طرح نیز به شکل منظم صورت گیرد و برای استفاده از تجربیات آن، اقدامات انجام‌شده مستندسازی شود.

وی با اشاره به غربال‌گری همه شهروندان ساکن در شهرستان اسکو و شناسایی افراد دارای اختلالات و بیماری‌های روحی و روانی، گفت: لازم است در کنار دستگاه‌های اجرایی، از ظرفیت سمن‌ها و خیریه‌ها برای ارائه خدمات حمایتی به این افراد استفاده کرد.

شکوهی همچنین تهیه نقشه خطرپذیری و اطلس اجتماعی و فرهنگی شهرستان‌های استان را یکی از راهبردهای اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی، اعلام و اظهار امیدواری کرد این اقدامات بتواند نقشه راهی برای تجمیع ظرفیت‌ دستگاه‌های اجرایی و عمومی و تدوین نقشه واحدی برای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان باشد.

بابک رضی‌منش، فرماندار اسکو نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از وضعیت اجتماعی و فرهنگی این شهرستان، اجرای طرح «سامان» را یکی از اقدامات موثر و ماندگار دولت تدبیر و امید در ارتقای سطح سلامت روانی شهروندان ارزیابی کرد.

هاشمی، رئیس شبکه بهداشت شهرستان اسکو هم با ارائه گزارش جزئیات اجرای طرح سامان در این شهرستان به عنوان یکی از پایلوت‌های کشوری، از تعریف سه بسته حمایتی برای رفع اختلالات روحی و روانی خبر داد.

شهرستان اسکو در ۲۵ کیلومتری جنوب تبریز واقع شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.