سامانه‌های شفافیت زمینه سوءاستفاده را از بین برد

شهردار تبریز گفت: راه‌اندازی سامانه‌های شفافیت در این شهرداری زمینه سوءاستفاده برخی افراد را از بین برد.

آدینه پرس: ایرج شهین باهر،  روز یکشنبه در جلسه علنی شورای اسلامی این شهر با بیان اینکه مردم تبریز صاحب اصلی بیت المال بوده و باید از نحوه هزینه کرد این اموال باخبر و مطلع باشند، افزود: با راه اندازی این سامانه ها دیگر کسی توان دست درازی در بیت المال را ندارد.

وی گفت: در دوره فعلی شورای اسلامی و شهرداری تبریز در مورد شفاف سازی امور، اتفاقاتی افتاده که از سال های گذشته به خاطر برخی مقاومت ها، راکد مانده بود و هم اکنون این امور تحقق یافته است.

شهردار تبریز با قدردانی از تمام اعضای شورای شهر در راستای عملیاتی شدن سامانه شفافیت و ثبت الکترونیکی املاک، گفت: در حوزه املاک مشکلات عدیده ای در گذشته وجود داشت و ملک شهرداری تصرف شده و به فروش رسیده بود که با راه اندازی این سامانه دیگر چنین تخلفاتی اتفاق نخواهد افتاد.

شهین باهر با بیان اینکه بیت المال در شهرداری تبریز علاوه بر املاک، در حوزه های دیگر نیز در معرض خطر و دست درازی بود، ادامه داد: در زمان کنونی این امکان برای مردم فراهم است که به صورت مستقیم و تحت وب، تمام معاملات شهرداری را اعم از مناقصه و مزایده ها، انتخاب پیمانکار و مبالغ قرارداد مشاهده کنند.

وی یادآوری کرد: علاوه بر سامانه ثبت الکترونیکی املاک، شهرداری تبریز تلاش می کند سامانه های شفافیت در رابطه با ماشین آلات، چک ها و پرونده های حقوقی را نیز تکمیل و راه اندازی کند که این موضوع یکی از افتخارات دوره فعلی مدیریت شهری تبریز محسوب می شود.

شهین باهر با بیان اینکه راه اندازی سامانه های شفافیت در حال تداوم و تکمیل است، افزود: تا پایان شورای پنجم، شهرداری تبریز کاملا شفاف به مردم تحویل خواهد شد.

کلانشهر ۱.۹ میلیون نفری تبریز دارای ۱۰ منطقه شهرداری است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.