سامانه بارشی از اواخر امشب وارد آذربایجان‌شرقی می‌شود

رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: سامانه بارشی از اواخر امشب (شنبه) وارد استان می‌شود و تا پایان هفته به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس: محمد امیدفر، روز شنبه در گفت و گویی افزود: بر اساس نقشه های پیشیابی هواشناسی و تصاویر ماهواره ای، فعالیت این سامانه موجب بارش های متناوب برف و باران و وزش باد در اغلب مناطق استان می شود.

 

وی با بیان اینکه بارش ها در روزهای دوشنبه و سه شنبه از شدت بیشتری برخوردار خواهد شد، اظهار داشت: فعالیت این سامانه بارشی همچنین موجب کاهش دما، کولاک برف و لغزندگی جاده ها به ویژه در گردنه ها و مناطق کوهستانی استان و کاهش دید رانندگان می شود.

 

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی، گفت: مسافران و رانندگان از سفرهای غیرضروی خودداری کنند و در صورت ضرورت برای تردد در مناطق کوهستانی و برفگیر پیش بینی های لازم را انجام دهند و با خود تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

 

امیدفر، ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته سراب با دمای منفی ۱۹ درجه و کلیبر با دمای صفر درجه سانتی گراد به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای استان بودند و دمای هوای سایر شهرستان های استان نیز زیر صفر درجه گزارش شده است و دمای هوای تبریز منفی هفت درجه سانتی گراد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.