سامانه جامع کتابخانه دیجیتال مدیریت شهری تبریز رونمایی شد

به گزارش آدینه پرس: رییس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر تبریز در این مراسم با اشاره به ضرورت راه اندازی این سامانه، اظهار کرد: این سامانه به همت مرکز پژوهش های شورای اسلامی کلانشهر تبریز و شرکت دانش بنیان طراحی و راه اندازی شده است.

 

حسین اصغر پور تامین کتاب های الکترونیکی و منابع علمی مورد نیاز مجموعه شهرداری و شهروندان با محوریت مدیریت شهری، جمع آوری بانک اطلاعاتی پایان نامه ها و تحقیقات انجام شده در زمینه مدیریت شهری و همچنین ایجاد پل ارتباطی مابین مدیران شهری و محققین را از مهم ترین اهداف راه اندازی این سامانه عنوان کرد.

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی نیز از لزوم توسعه بر مبنای نوآوری و فناوری گفت و افزود: توسعه در گام نخست باید در اذهان مدیران یک شهر شکل بگیرد.

 

عبدالرضا واعظی ادامه داد: رونمایی از این سامانه نشان دهنده این است که مدیران این ضرورت را درک کرده اند و راه اندازی این سامانه در راستای فرایند تجمیع دانش است.

 

وی بر لزوم ایجاد تحول بر مبنای فناوری در طرح ها و پروژه های شهر تبریز اشاره کرد و گفت: متاسفانه اکثر پروژه های انجام شده در شهر تبریز به یک شکل و به ساده ترین شکل ممکن طراحی و اجرا شده اند و خلاقیت، زیبایی شناسی و فناوری در طراحی و اجرا مشاهده نمی شود.

 

واعظی با اشاره به تلاش پارک علم و فناوری برای ایجاد ارتباط با شورای شهر و شهرداری و عدم تعامل این مجموعه، خاطرنشان کرد: این طرز فکر باید عوض شود و ضروریست طرح هایی را در سطح شهر اجرا کنیم که در آنها فناوری حرف اول را بزند.

 

وی با اشاره به راه اندازی مراکز رشد و نوآوری مشترک در زمینه های تخصصی توسط پارک علم و فناوری با همکاری دستگاه های اجرایی گفت: در این راستا راه اندازی مرکز رشد فناوری های فرهنگی با مشارکت شهرداری تبریز را در دستور کار پارک قرار دادیم و باوجود پیگیری های انجام شده هنوز نتوانستیم به صورت عملیاتی این مرکز را راه اندازی کنیم.

 

واعظی پیشنهاد ایجاد مرکز نوآوری تخصصی با عنوان “مرکز نوآوری مدیریت شهری” با مشارکت شورای شهر و شهرداری تبریز را ارائه کرد.

سامانه جامع کتابخانه دیجیتال مدیریت شهری از طریق آدرس http://tdls.ttbz.ir در دسترس عموم می باشد.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.