;

سفیر ایران: زمینه اجرای طرح های مشترک تولیدی با قزاقستان فراهم است

به گزارش آدینه پرس، مجید صمدزاده صابر با حضور در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز و در دیدار با نائب رئیس و دبیر کل این اتاق با اشاره به ظرفیت های قزاقستان به عنوان بازار هدف صادراتی اظهار کرد: قزاقستان با جمعیت حدود ۱۹ میلیون، بازار بزرگی را در اختیار دارد و تجار آذربایجان شرقی می توانند از این فرصت برای افزایش مبادلات تجاری با این کشور بهره ببرند.

 

وی ادامه داد: دولت قزاقستان قوانین تسهیل گری در حمایت از سرمایه گذار خارجی دارد و از سوی دیگر نیز نسبت به توسعه روابط با ایران دیدگاه مثبتی دارد.

 

صمدزاده صابر با اشاره به اینکه تا سال قبل، صدور روادی قزاقستان به سختی انجام می شد، گفت: با مذاکرات انجام شده و با پایان محدودیت‌های کرونایی، شهروندان ایرانی می‌توانند برای سفر به قزاقستان از روادید الکترونیکی بهره مند شوند.

 

وی در خصوص پروازهای مستقیم از ایران به کشور قزاقستان نیز گفت: از تهران به شهر آلماتی هر ۲۵ روز یکبار و از گرگان به آکتائو هر ماه یک پرواز وجود دارد که پس از کرونا، این فاصله زمانی کمتر نیز می شود.

 

 

ابوالفتح ابراهیمی نائب رییس اتاق تبریز نیز در این دیدار با اشاره به استقبال تجار استان برای افزایش همکاری های تجاری با کشور قزاقستان گفت: آماده افزایش همکاری تجاری با این کشور هستیم.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.