سه هزار و ۴۰۰ مددجوی بهزیستی در آذربایجان شرقی توانمند شدند

به گزارش آدینه پرس :فرگل صحاف روزیکشنبه در بازدید از چند طرح خوداشتغالی مددجویی و مراکز بهزیستی شهرستان میانه اعلام کرد: امسال توانمندسازی سه هزار و ۹۰۰ نفر در برنامه است.

 

وی خاطرنشان کرد: مددجویان و معلولان بهزیستی با بهره گیری از این تسهیلات قرض الحسنه، به خوداتکایی رسیده و ارتباط شان از لحاظ دریافت مستمری با سازمان قطع می شود.

 

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی با اعلام اینکه بهزیستی استان از محل تسهیلات قرض الحسنه قانون بودجه در سال ۹۹ مبلغ ۱۱۵ میلیارد تومان اعتبار جذب کرده است، گفت: در این خصوص در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ به میزان ۷۶ درصد افزایش اعتبار داشتیم،.

 

وی افزود: در سال جاری این اعتبار با ۴۲ درصد افزایش به ۱۸۰ میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

 

مدیرکل بهزیستی استان ادامه داد: علاوه بر تسهیلات قرض الحسنه بند “ب” تبصره ماده ۱۶ قانون بودجه، تسهیلاتی هم در زمینه طرح های اشتغال پایدار روستایی به میزان ۷۰ میلیارد ریال و مشاغل آسیب دیده از کرونا به مددجویان بهزیستی ارائه شده است.

 

صحاف موضوع مناسب سازی شهر به ویژه ادارات برای رفت و آمد معلولین را از اهداف بهزیستی خواند و گفـت: تا حد امکان این امر محقق شده است ولی ۷۰ درصد ساختمان ادارات بهزیستی در سطح شهرستان های استان قدیمی بوده و عمر بالای چهل سال دارند که تغییر یا تبدیل وضعیت آنها نیازمند اعتبارات بالای عمرانی است.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.