;

سودای المپیک در سر وزنه‌بردار تاریخ‌ساز تبریزی

آدینه پرس: امیر حقوقی اسکویی وزنه‌بردار ملی‌پوش تبریزی با هدف افتخارآفرینی دوباره و تحقق رویای المپیک در مسابقات قهرمانی جهان حضور یافته است.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی، مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان از ۱۳ لغایت ۲۶ شهریور ماه در شهر ریاض عربستان برگزار می‌شود و تیم ملی ایران با ۱۴ ورزشکار مرد و زن در این مسابقات حضور یافته است.

بر پایه این گزارش، «امیر حقوقی اسکویی» تنها نماینده استان آذربایجان‌شرقی در ترکیب تیم اعزامی ایران است که در وزن ۹۶ کیلوگرم به روی تخته خواهد رفت.

طبق برنامه اعلام شده، حقوقی روز چهارشنبه – ۲۲ شهریور ماه – از ساعت ۱۷ به وقت ایران در دسته الف وزن ۹۶ کیلوگرم این مسابقات با حریفان خود رقابت می‌کند.

حقوقی در دوره گذشته مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۱ ازبکستان تاریخ‌ساز شده و توانست با کسب دو مدال برنز نخستین نشان جهانی وزنه‌برداری آذربایجان‌شرقی را به ارمغان بیاورد.

رکورد ورودی این وزنه‌بردار تبریزی ۳۹۲ کیلوگرم است و این درحالی است که وی در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۱ ازبکستان با مجموع ۲۸۸ کیلوگرم موفق شد به مدال برنز برسد.

گفتنی است، مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان ۲۰۲۳ عربستان یکی از دو رویداد احراز شرایط و کسب سهمیه المپیک پاریس است و به همین دلیل ۷۱۷ وزنه‌بردار زن و مرد برای رقابت با پولاد سرد ثبت‌نام کرده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.