سیاست‌زدگی و باند بازی معضلات اصلی شوراها هستند

استاندار آذربایجان شرقی گفت: سیاست‌زدگی و باند بازی از معضلات اصلی شوراها هستند؛ بنابراین باید گروه گرایی در آنها معنایی نداشته باشد که عملکردها آیینه تمام اقدامات شما هستند.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس: عابدین خرّم روز پنجشنبه، ۳۰ تیرماه، در همایش شوراهای اسلامی و شهرداری‌های آذربایجان شرقی اظهار کرد: فلسفه تشکیل شورای اسلامی شهر و روستا طبق قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی، تکمیل زنجیره حکمرانی در نظام جمهوری اسلامی است، زمانی که انتخاب ریاست جمهوری با رأی مردم بوده و همینطور شورای‌های شهر و روستا هم با انتخاب مردم شکل می‌گیرند، نشان می‌دهد شوراهای اسلامی نقش بزرگی دارند و نمی‌توان از جایگاه آنها کاست.

 

وی ادامه داد: شوراهای اسلامی به‌عنوان منتخبان مردم نقش اساسی دارند و تمرکز زدایی از جایگاه ملی که در مرکزیت کشور وجود دارد، باید انجام شود تا در سطح شهرها و روستاها نقشی را ایفا کرده و عینیت مشکلات و نحوه اداره امور توسط شوراهای شهر و روستا و دهیاری‌ها انجام شود.

 

وی افزود: باید از ظرفیت و پتانسیل شوراها به نحو احسن برای حل مسائل و مشکلات جامعه استفاده کرد که مهمترین وظایف آنها انتخاب شهرداران و نظارت بر امورات آنها است و یکی از چالش‌های اساسی است که در پنج دوره گذشته شوراهای اسلامی به‌عنوان یک آسیب آنها را تهدید می‌کرد.

 

خرّم خاطرنشان کرد: ثبات مدیریتی از عوامل موفقیت در مدیریت است و در انتخاب شهردارها باید با مطالعه و مشورت عمل کرد و نکته دوم هماهنگی و همدلی با مسئولین و معتمدین است تا آنچه که به صلاح شهر و روستا است انجام داد و اولویت‌هایی را مشخص کرد تا عملکرد شوراهای ما در بازه چهار ساله موفق و قابل دفاع باشد.

 

وی یادآور شد: مردم هرجا ورود پیدا کرده و نقش داشته باشند، کارستان می‌شود؛ بنابراین استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذارها بسیار مهم است که باید آنها را شناسایی کرد و مردم را پای کار آورد.

 

وی در ادامه بیان کرد: احیا پتانسیل شهر و روستا و و اسلامی کردن شهرها و توجه به سنت‌ها و ارزش‌های روستاها و شهرها و برنامه‌ریزی بر مبنای آن مهم و جذاب است.

 

استاندار آذربایجان شرقی در پایان تاکید کرد: ارتباط نمایندگان با شوراها ضعیف است و شوراها باید از طریق آنها برای پیگیری مسائل و مشکلات خود اقدام کنند تا بتوانیم در عمران و آبادانی شهرها و روستا عملکرد خوبی داشته باشیم.

 

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.