سی‌وپنجمین دوره تور بین‌المللی ایران- آذربایجان سال آینده برگزار می‌شود/ بدهی اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری پرداخت شد

به گزارش آدینه پرس، با پرداخت بدهی ارزی برگزارکنندگان تور بین‌المللی ایران- آذربایجان به اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری (UCI) و تسریع در انجام واکسیناسیون علیه بیماری کرونا در کشورمان، سی‌وپنجمین دوره این تور بین‌المللی سال ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

براساس اعلام رسول هاشم‌کندی رئیس هیئت آذربایجان‌شرقی و مدیر فنی تور بین‌المللی ایران-آذربایجان، برگزاری این تور در اتحادیه جهانی ثبت شده و تاریخ دقیق برگزاری آن نیز به‌زودی اعلام خواهد شد.

رسول‌ هاشم‌کندی در خصوص این تور گفت: با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در تمامی کشورهای دنیا باعث شد تا تور بین‌المللی ایران-آذربایجان در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ برگزار نشود ولی با آغاز واکسیناسیون عمومی در کشورمان و دیگر کشورهای جهان، روند برگزاری برخی رویدادهای بین‌المللی سهل و آسان گردید و بدهی تور بین‌المللی ایران-آذربایجان به اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری نیز یکی از عوامل عدم برگزاری این تور بود که خوشبختانه این مسئله هم حل و فصل و با حمایت‌های وزیر ورزش و مسئولان استانی و کشوری باعث ثبت دوره سی‌وپنجم تور در اتحادیه جهانی شد

هاشم‌کندی در خصوص برگزاری تور سی‌وپنجم در مهر ماه سال ۱۴۰۱ عنوان داشت: پس از پیگیر‌ی‌های متعدد خوشبختانه توانستیم بدهی ارزی به اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری را پرداخت و انشالله سال بعد دوره سی‌وپنجم را برگزار کنیم.

رئیس هیات دوچرخه سواری استان در ادامه افزود: معتقدم اتفاق بسیار مثبتی با حمایت‌های رشیدی رئیس اسبق فدراسیون و شخص وزیر ورزش که یک چهره کاملا‌ ورزشی است، رقم خورد. در این شرایط برگزاری تور مطمئنا اتفاق بسیار مثبتی برای آذربایجان و ایران خواهد بود که با حمایت‌های مسئولان ورزشی و نماینده محترم تبریز رخ داد.

همچنین سرپرست جدید فدراسیون دوچرخه‌سواری ایران در گفتگویی خاطرنشان کرد: جا دارد از دکتر حمید سجاد وزیر ورزش و جوانان، محمود رشیدی رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری، دکتر غلامرضا نوروزی رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی، دکتر علیرضا منادی نماینده مردم شریف تبریز، آذرشهر و اسکو، علی نوای باغبان عضو شورای شهر تبریز و استاد اصغر خدایاری به عنوان پیشکسوت و بنیانگذار این تور تشکر کنم که با حمایت‌ و پیگیری‌های مکرر باعث ثبت دوره سی‌وپنجم تور در تقویم اتحادیه جهانی شدند.

گفتنی است استان آذربایجان‌شرقی در اواخر مهر ماه سال جاری میزبان ۳ رویداد کشوری در رشته دوچرخه سواری خواهد بود.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.