شهرداری تبریز، میزبان «نشست هم‌اندیشی ملی چالش‌های مدیریت شهری در کلان‌شهرها»

شهردار تبریز از برگزاری «اولین نشست هم‌اندیشی ملی چالش‌های مدیریت شهری در کلان‌شهرها» به میزبانی تبریز خبر داد و گفت: این نشست، فرصت مشترک نهادهای قانون‌گذاری و اجرایی، برای گره‌گشایی از مشکلات حاکم در کلان‌شهرها خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس؛ یعقوب هوشیار با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: بخشی از مشکلات و چالش‌های حاکم در کلان‌شهرها، ریشه در مباحث قانون‌گذاری دارد؛ ظرفیت‌هایی که نهادهای قانون‌گذاری در پیشبرد اهداف مدیریت شهری طراحی و پیش‌بینی کرده، بسیار فراتر از آن‌چیزی است که امروز، در مدیریت اجرایی شهرها اعمال می‌شود.

 

وی تصریح کرد: امروز در اقتصاد شهری و مباحث سرمایه‌گذاری، با مشکلات ریز و درشت در کلان‌شهرها مواجه هستیم، این در حالی است که لایحه درآمدهای پایدار شهری به عنوان یک ظرفیت قانونی، این مشکلات را مورد توجه قرار داده و راهکار آن‌ها را نیز ارائه کرده‌است؛ با این حال، این لایحه، هنوز به تعیین‌تکلیف نهایی نرسیده‌است.

 

شهردار تبریز با بیان اینکه همگرایی و هم‌افزایی نهادهای متولی، می‌تواند ضامن شکوفایی اقتصاد شهری باشد، افزود: در این صورت، قطعاً در میان‌مدت، در مباحثی نظیر خدمات شهری، آلودگی هوا، حمل‌ونقل عمومی، گردشگری و حتی مباحث فرهنگی و اجتماعی، شاهد اتفاقات مثبت در کلان‌شهرها خواهیم بود.

 

هوشیار با تاکید بر اینکه «نشست هم‌اندیشی ملی چالش‌های مدیریت شهری در کلان‌شهرها» با طرح همین دغدغه‌ها پِی‌ریزی شده‌است، افزود: مصمم هستیم این همایش را در قالب یک نشست راهبردی و عملیاتی، به ثمر رسانده و نتایج آن را به عنوان یک میثاق مدیریتی در اداره کلان‌شهرهای کشور، تثبیت کنیم.

 

وی اظهار کرد: معتقدیم شهرداری‌ها می‌توانند بازوی اجرایی مطمئن برای پیش‌برد برنامه‌های کلان دولت باشند، بنابراین، در این نشست، دغدغه دولت محترم را در خصوص نهضت ملی مسکن، مورد توجه قرار داده و ظرفیت‌ شهرداری‌ها را در خدمت این هدف مهم، تبیین می‌کنیم.

 

شهردار تبریز، نقش شهرداری‌ها در پیش‌برد اهداف نهضت ملی مسکن، لایحه درآمدهای پایدار شهری، قانون جامع شهرسازی، بازآفرینی شهری، حمل‌ونقل و ترافیک شهری، مدیریت بحران در کلان‌شهرها و توسعه پایدار و محیط‌زیست شهری را محورهای هفتگانه «نشست هم‌اندیشی ملی چالش‌های مدیریت شهری در کلان‌شهرها» عنوان کرد.

 

نشست هم‌اندیشی ملی چالش‌ها و راهکارهای مدیریت شهری در کلان‌شهرها، با حضور نمایندگان کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی، روسای شوراهای اسلامی و شهرداران کلان‌شهرها، مدیران حوزه‌های مختلف وزارت راه و شهرسازی و پژوهشگران حوزه مدیریت شهری، سوم مرداد ۱۴۰۱ به میزبانی شهرداری تبریز برگزار می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.