شهردار تبریز خبر داد: افزایش ۱۵۶ دستگاه اتوبوس و مینی بوس به ناوگان حمل و نقل عمومی تبریز

شهردار تبریز از اضافه شدن ۱۵۶ دستگاه اتوبوس و مینی بوس به ناوگان حمل‌ونقل عمومی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس، یعقوب هوشیار ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: قرداد خرید ۱۰۰ دستگاه اتوبوس جدید با ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار منعقد شده و تا پایان سال این اتوبوس‌ها تولید ، پلاک گذاری و به ناوگان شرکت واحد اتوبوس‌رانی تبریز و حومه تحویل داده می‌شود.

 

شهردار تبریز در این خصوص ادامه داد : ۳۰ دستگاه اتوبوس از ۱۰۰ دستگاه اتوبوس مذکور در مرحله پلاک گذاری و آماده تحویل می باشد و به زودی به ناوگان حمل‌ونقل عمومی اضافه می‌شود. برای خرید این اتوبوس‌ها مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

 

وی گفت: شهریور ماه سال‌جاری نیز ۳۰ دستگاه اتوبوس دیگر توسط پتروشیمی با هزینه ۱۳۵ میلیارد تومان برای استفاده در ناوگان تحویل گرفته شده است.

 

هوشیار در ادامه همچنین افزود: ۱۹ دستگاه اتوبوس خریداری شده قبلی با ۸۶ میلیارد تومان هزینه به ناوگان حمل‌ونقل عمومی اضافه شده و جابجایی مسافر را آغاز کرده اند.

 

وی با بیان اینکه دولت با دو کارخانه خودروساز داخلی قرارداد تولید ۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس‌ برای شهرهای کشور را منعقد نموده، یادآور شد: سهم شهرداری تبریز از این رقم ۱۳۴ دستگاه اتوبوس است که تاکنون مبلغ ۱۱۰ میلیارد تومان پیش پرداخت سهم‌ شهرداری تبریز، انجام شده است.

شهردار تبریز در این خصوص گفت: ۶ دستگاه اتوبوس جدید از این محل با اعتبار ۲۳ میلیارد تومانی به ناوگان حمل‌نقل عمومی شهر اضافه شده است .

 

شهردار تبریز به اضافه شدن ۱۷ دستگاه مینی‌بوس جدید با ۲۴ میلیارد تومان هزینه خبر داد و گفت : این مینی بوس ها بزودی در سطح شهر راه اندازی می شود .

 

هوشیار همچنین افزود: ۵۴ دستگاه اتوبوس از طریق آزاد سازی سرویس های پالایشگاه و پتروشیمی تبریز با ارزش ۱۹۰ میلیارد تومان به ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر جهت ارائه خدمات بهتر به شهروندان بازگشت داده شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.