شهردار تبریز در پی حل ریشه‌ای کمبود ناوگان اتوبوسرانی تبریز

image_print

به گزارش آدینه پرس، در چهارشنبه گذشته تفاهم‌نامه تامین ۹۰۰ دستگاه اتوبوس برای ناوگان اتوبوسرانی تبریز به امضا شهرداری تبریز و شرکت خودروسازی رسید.

 

یعقوب هوشیار، شهردار تبریز در این باره گفت: هدف اصلی این تفاهم‌نامه، تامین ۹۰۰ دستگاه اتوبوس شهری موردنیاز شهرداری تبریز در جهت ارتقا کمی و کیفی ناوگان حمل و نقل عمومی اتوبوسرانی تبریز و حومه است.

 

وی ادامه داد: بر اساس مفاد این تفاهم‌نامه، مقرر شده است که این ۹۰۰ دستگاه اتوبوس طی یکسال آینده توسط شرکت گروه بهمن و خودروسازی اسنا تامین شود.

 

شهردار تبریز تشریح کرد: اتوبوس‌های موردنیاز طبق استانداردهای بین‌المللی و ملی و با تاییدیه فنی شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه و کارشناسان رسمی و اخذ مجوزهای قانونی موردنیاز تامین خواهد گردید.

 

به گفته هوشیار، در فاز اول، بنابر نیاز ضروری شهر تبریز مقرر گردید بلافاصله بعد از امضا این تفاهم‌نامه، قرارداد خرید ۱۰۰ دستگاه اتوبوس ۱۲ متری فی مابین شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه منعقد شود.

همچنین شنبه، اولین اتوبوس برقی فعالیت آزمایشی خود را از مقابل عمارت ساعت آغاز می‌کند.

 

شهردار تبریز در این باره نیز اظهار کرد: به همت شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تبریز یک دستگاه اتوبوس برقی ساخت داخل که محصول شرکت شتاب می باشد، بمدت ۵ روز از روز شنبه به صورت آزمایشی بکارگیری خواهد شد تا در صورت کسب تاییدیه کارشناسی ، اتوبوس های برقی خریداری شده و به ناوگان حمل و نقل عمومی تبریز اضافه شود.

 

وی ادامه داد: توسعه ناوگان اتوبوسرانی از اهداف اصلی مدیریت شهری جدید تبریز است و امیدوارم راه‌اندازی آزمایشی اتوبوس برقی، به دستیابی شهرمان به حمل و نقل پاک بینجامد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.