;

شهر دوستدار کودک، شهری ایمن برای زندگی افراد است

به گزارش آدینه پرس، عباس رنجبر در اولین جلسه شورای اجرایی شهر دوستدار کودک در دوره جدید مدیریتی شهرداری تبریز اظهار کرد: شهر دوستدار کودک یکی از شاخص‌های ارتقای سطح کیفی شهرها در سطح جهان است که از طرف یونیسف در تمام کشورها پیگیری می‌شود.

 

وی افزود: بر همین اساس در کشور ما نیز هم شهرهای مختلف در این راستا قدم برداشته‌اند و هم شورای عالی معماری و شهرسازی ایران مصوباتی در این حوزه داشته و ضوابطی تعریف کرده است.

 

شهردار تبریز تصریح کرد: در چهار سال آینده با پیش بینی بودجه مناسب موضوع شهر دوستدار کودک را هم در حوزه کالبدی و هم حوزه فرهنگی آن را پیش می‌بریم.

 

وی اضافه کرد: در حوزه کالبدی شامل ساخت و ساز و تاسیسات شهری که دست شهرداری است، اقداماتی انجام می‌دهیم و در کنار آن در برخی تاسیسات عمومی شامل مراکز تفریحی و تجاری و توریستی که اشخاص ایجاد می‌کنند، در هر دو حوزه این موضوع را مدنظر قرار خواهیم داد.

 

رنجبر یادآور شد: به هر شکل ممکن بخش خصوصی را در این موضوع دخیل می‌کنیم، هم از طریق مراکزی که در دست بخش خصوصی است و هم از علاقمندی و مشارکت آنها در این حوزه کمک خواهیم گرفت.

 

شهردار بتریز اظهار امیدواری کرد با تشکیل شورای اجرایی شهر دوستدار کودک و جلسات منضبط و متوالی فنی و کارشناسی بتوانیم اثرات این موضوع را با اجرای مصوبه و ابلاغیه وزارت کشور، در شهر شاهد باشیم و به جایی برسیم که تبریز نیز شهر دوستدار کودک باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.