صادرات پتروشیمی تبریز ۲۴ درصد افزایش یافت

به گزارش آدینه پرس:سیاوش درفشی روز دوشنبه در گفت و گویی اظهار کرد: با افزایش ظرفیت تجهیزات و انجام طرح های توسعه ای شاهد افزایش میزان تولید و صادرات محصولات پلیمری در ۶ ماهه اول سال جاری بوده ایم.

 

وی خاطرنشان کرد: پروشیمی تبریز در ادامه مسیر توسعه، احداث واحدهای اتیل بنزن و پلی استایرن را در دستور کار قرار داده است و طرحهای توسعه ای جدید در این واحد در حالی کلید خورده است که شاهد مراحل تکمیلی اجرای طرح پلی پروپیلن با پیشرفت بیش از ۷۰ درصدی و آغاز عملیات ساختمان طرح پلی اتیلن سنگین ۳۱۰ هزارتنی در این شرکت هستیم.

 

درفشی اعلام کرد: شرکت پتروشیمی تبریز با افزایش تولید محصولات متنوع و افزایش صادرات به رکورد جدیدی در کسب سود ۵۰۰ درصدی در ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۰ به نسبت سال قبل دست یافت.

 

وی با بیان اینکه افزایش تنوع محصولات پلیمری در کنار توسعه کمی و کیفی محصولات از جمله راهبردهای توسعه بازار در افق منتهی به سال ۱۴۰۲ شرکت می باشد، تدوین دانش فنی و تولید صنعتی محصول پلی اتیلن برای کاربری درب بطری با نام تجاری HD۵۰۳۰SA و ارتقاء کیفیت آن از طریق افزایش پارامتر ” مقاومت در برابر تنش های محیطی” را یکی از نوآوری های این شرکت عنوان کرد.

 

درفشی همچنین از تدوین دانش و تولید صنعتی محصول پلی استایرن معمولی با کاربری در صنایع اکستروژن فومی برای تهیه ظروف نگهداری غذا با نام تجاری GPPS۱۴۶۰ خبرداد و گفت: تولید این محصول در مقایسه با محصول GPPS۱۱۶۰ ارائه شده توسط صاحب دانش فنی از مزایایی همچون افزایش نرخ تولید در واحد زمان و در نتیجه سوددهی بیشتر برخوردار است و در زمره محصولات پتروشیمی تبریز به شمار می رود.

 

وی با اشاره به اینکه پروژه تولید پلی پروپیلن به ظرفیت ۳۰ هزار تن در سال به منظور استفاده از ظرفیت پروپیلن مجتمع و تکمیل زنجیره ارزش در حال اجراست، گفت: فعالیتهای اجرایی طرح از اردیبهشت ۹۹ آغاز شده است و پیش بینی می شود که این واحد در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ به بهره برداری برسد.

 

اجرای طرح مجتمع پتروشیمی تبریز در قانون بودجه سال ۱۳۶۶ کل کشور تصویب و کلیات طرح در بهمن ماه ۱۳۶۷ به تائید هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی رسیده و فعالیت های طراحی و مهندسی در نمیه دوم سال ۱۳۶۸ و عملیات نصب در سال ۱۳۷۱ آغاز شده است.

 

شرکت پتروشیمی تبریز در زمینی به مساحت ۳۹۱ هکتار و ارتفاع ۱۳۶۲ متر از سطح دریا در جنوب غربی شهر تبریز و در جوار غربی پالایشگاه تبریز واقع است.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.