ضرورت ایجاد نیروگا‌ه تولید برق توسط واحدهای صنعتی/ مدیریت برق باید در استان باقی بماند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: تمام تلاش ما بر این است که واحد‌های با مصرف بالای هفت مگا، نسبت به ایجاد نیروگاه اقدام کنند و به‌هیچ عنوان نباید واحد‌های با توان پایین با واحد‌های با توان بالا را مقایسه کنیم.

به گزارش آدینه پرس: محمد کلامی امروز در هشتاد و هفتمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان‌شرقی اظهار کرد:کارگروه‌ها و جلسات زیادی با حضور استاندار آذربایجان‌شرقی برگزار شده و تمام تلاش ما بر عدم قطعی واحد‌ها و رسیدن کمترین آسیب به آنهاست.

 

محمد کلامی ادامه داد: مدیریت برق تاکنون برعهده‌ استان بود و نهایت سعی خود را انجام می‌دهیم تا مدیریت در استان باقی بماند.

 

وی افزود: گلایه‌ ما از بعضی واحدها این است که علی‌رغم توانایی مالی و امکاناتی برای ایجاد نیروگاه و با اینکه بعد از استقرار تیم مدیریتی استان در دولت جدید چندین جلسه در این خصوص برگزار شده، تاکنون اقدامی نکرده‌اند.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: تمام تلاش ما بر این است که واحد‌های با مصرف بالای هفت مگا، نسبت به ایجاد نیروگاه اقدام کنند و به‌هیچ عنوان نباید واحد‌های با توان پایین با واحد‌های با توان بالا را مقایسه کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: ما منافع خود را جدا از منافع فعالان بخش خصوصی نمی‌بینیم و موفقیت شما به منزله‌ موفقیت ماست.

 

کلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دستاورد‌های سفر رئیس جمهوری به استان گفت: اعتباری بالغ بر ۲۳ همت و ۱۸ همت نیز در قالب تسهیلات برای قسمت‌های مختلف عمرانی، گردشگری، دانش‌بنیان و … اختصاص یافته است.

 

وی ادامه داد: اعتبارات فوق دو ساله بوده و تاثیرات زیادی در رونق اقتصادی استان خواهد داشت و ما همواره پشتیبان و تسهیل‌گر اقدامات بخش خصوصی هستیم.

 

گفتنی است؛ در این نشست «محدودیت‌های تامین برق صنایع استان در فصل تابستان ۱۴۰۱» به‌عنوان موضوع پیش از دستور و بررسی «جرائم مربوط به تقسیط بدهی‌های مالیات بر ارزش افزوده‌ی فعالین اقتصادی استان»، «عدم ضرورت استفاده از موسسات حسابرسی در ارائه صورت‌های مالی» و «عدم اجرای بند (ک) تبصره (۵) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ با موضوع “مدیریت تبعات احتمالی انتشار اوراق مالی اسلامی در بازارهای پول و سرمایه کشور”» به‌عنوان دستور این جلسه مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.

 

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.