ضرورت توسعه فضای سبز در بافت‌های صنعتی جنوب غرب تبریز

به گزارش آدینه پرس: عباس رنجبر طی بازدید از باغات لاله اظهار کرد: توسعه و احیای باغات لاله با کمترین هزینه با بهترین بهره‌وری در جنوب غرب تبریز توسط شهرداری منطقه ۷ صورت گرفته است که پیش‌بینی می‌شود نمونه کامل یک پارک کشاورزی در سطح ملی و منطقه‌ای باشد.

وی با اشاره به همکاری مهندسان و مشاوران کشاورزی برای طراحی این باغات، گفت: از اهالی منطقه جنوب غرب تبریز که در زمینه کشاورزی فعالیت دارند، دعوت می‌شود تا نسبت به تدوام فعالیت‌های خود در این زمینه و در این پارک کشاورزی اقدام کنند و شهرداری تبریز نیز در این صورت از آنها حمایت خواهد کرد.

 

رنجبر ضمن قدردانی از تلاش‌ها و زحمات شهرداری منطقه ۷ تبریز در اجرای این طرح و احیای باغات لاله افزود: پارک کشاورزی درون‌شهری به عنوان یکی از نخستین نمونه‌های پارک در این زمینه می‌تواند زمینه رونق کشاورزی و اشتغال اهالی فعال در این منطقه را فراهم کند.

وی همچنین توسعه و احیای باغات کشاورزی درون‌شهری را یکی از اهداف و چشم‌اندازهای مدیریتی خود عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد که در آینده‌ای نزدیک باغات درون‌شهری تبریز بار دیگر احیا شده و توسعه یابند.

شهردار تبریز ضمن تاکید بر توسعه فضای سبز در بافت‌های صنعتی و کارگاهی گفت: شهرداری تبریز به دو صورت می‌تواند فضای سبز را در راستای دستیابی به توسعه پایدار و کاهش آلودگی هوا توسعه دهد که وهله نخست، تملک زمین‌ها و تغییر کاربری آنها به فضای سبز بوده و راهکار دیگر، ایجاد فضای سبز در فضاهای باز بافت‌های صنعتی با همکاری صنایع است.

وی افزود: ضروری است که صاحبان صنایع نسبت به آلودگی‌های ناشی از فعالیت‌های مجموعه‌های خود با شهرداری همکاری کرده و نسبت به کاهش آن همت داشته باشند و در این راستا شهرداری تبریز با ارائه نهال‌های رایگان به صاحبان صنایع، از این اقدام آنها حمایت خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.