;

ضرورت حمایت مسئولان از زنان بی سرپرست

فهیمه زارع بدیع متولد سال ۱۳۴۲ است که از خانواده ای مذهبی و انقلابی پا به عرصه فعالیت های اجتماعی گذاشت و از سنین نوجوانی همراه پدر در حرکت های انقلابی شرکت کرده و عضو سپاه و بسیج بوده است. زارع در سال ۶۴ ازدواج کرده و سه فرزند دختر دارد و مدت هاست در حوزه کارآفرینی برای زنان بی بضاعت مشغول کار است.

پای صحبت این بانوی فعال نشستیم که تقدیم خوانندگان می گردد:

زارع بدیع در گفتگو با خبرنگار آدینه پرس گفت: با توجه به اینکه از کودکی در دامان خانواده ی خیر و فعال بزرگ شدم یاد گرفتم نباید فقط به فکر خود باشم یاد گرفتم درد همنوعانم را درد و رنج خود بدانم. برای دستیابی به این مهم قدم در راه کارآفرینی گذاشتم و اولویت همیشگی ام در این مسیر با زنان بی بضاعت سرپرست خانوار و دختران مجرد بی سرپرست بوده است.

وی ادامه داد: شرکتی در این راستا با نام بانوان فاخر آذربایجان تاسیس کردم و در آن از هنرهای اصیل ایرانی که حاصل دست این بانوان سخت کوش است حمایت کرده ام.

وی افزود: باید بگویم در این مسیر کاملا مستقل بوده ام و وابسته به هیچ ارگان و سازمان و اداره ای نیستم. هدف اصلی ام از این فعالیت ها این است که دست هیچ زن بی سرپرستی به خاطر معیشت جلوی بیگانه دراز نشود من در حد توان با دادن آموزش و سفارش انواع صنایع دستی و خرید از آنان دست شان را می گیرم. طی این راه پرفراز و نشیب با شیوع کرونا سخت تر شده و به دلیل تعطیلی بازارچه های خیریه و نمایشگاه توزیع محصولات مشاغل خانگی با مشکل فروش محصولات مواجه شده ایم.

وی از هموطنان خواست به کالاهای ایرانی بها بدهند و با خرید صنایع دستی همشهریان نیازمندشان را برای گذران زندگی یاری کنند.

فهیمه زارع ادامه داد: شرکت ما در رشته های متنوع نظیر ویترای پتینه سرامیک شمع سازی طراحی لباس  ورنی شبه قالی دوخت های سنتی آشپزی خیاطی گلدوزی کامپیوتر قلم زنی نقره کاری بافتنی طراحی نقاشی روی سفال و … با نازل ترین قیمت آموزش و کارآفرینی می کند.

وی افزود: لطف و عنایت پروردگار است که توانسته ام قدم های خوبی در توانمندسازی بانوان بردارم و به جای دادن ماهی ماهیگیری یادشان دهم.

وی در پایان گفت: آنچه من از مسئولان تقاضا دارم زمینی بزرگ کارخانه ای است که من توانایی اشتغال چند صد زن بی بضاعت را می توانم در آن فراهم کنم. وام با درصد کم برای ایده های کارآفرینی زیادی که دارم و یک فروشگاه دائمی بزرگ برای عرضه محصولات تولیدی مان نیاز است. اگر این خواسته های شرکت بانوان فاخر آذربایجان برآورده شود قدم بسیار بزرگی در راستای حمایت از زنان استانمان برداشته خواهد شد. از مردم عزیز و مسئولان خواهش می کنم ما را حمایت کنند تا آبرومندان نیازمند استان مان را یاری کنیم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.