;

ضرورت واگذاری تصدی‌گری تولید انرژی به بخش خصوصی

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس، یونس ژائله در جلسه کمیته انرژی کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تبریز که با حضور مسئولان دولتی حوزه انرژی و فعالان بخش خصوصی استان برگزار شد با اشاره به اینکه بخش اعظم بودجه کشور صرف هزینه های جاری می شود، ادامه داد: در چنین شرایطی دولت باید از توان بخش خصوصی بهره برده و نسبت به کاهش تصدّی گری و واگذاری بسیاری از امور اقتصادی همچون تولید و توزیع برق به بخش خصوصی اقدام کرده و فعالان اقتصادی را در امور مهم مشارکت دهد.

 

ژائله بر لزوم همدلی بخش خصوصی و دولت برای حل مشکلات موجود در حوزه انرژی تاکید کرد و گفت: همگی سرنشینان یک کشتی هستیم و همه باهم باید برای ارتقای ایران بجنگیم.

 

وی از مدیران و مسئولان دولتی به خصوص در حوزه انرژی خواست با قطعی برق و گاز، موجب تعطیلی و ناامیدی واحدهای تولیدی نشوند چرا که قطعاً درآمد و اشتغالزایی این واحدها به نفع مردم است.

 

رییس اتاق تبریز همچنین بر سرمایه گذاری در زمینه انرژی های پاک و تجدیدپذیر تاکید کرد و افزود: ایجاد کارخانه تولید سلول های خورشیدی در استان می تواند راهکاری در این زمینه باشد که این امر را می توان در قالب کنسرسیوم عملی کرد تا علاقه مندان بتوانند سهامدار مجموعه باشند.

 

ژائله برنامه ریزی واحدهای تولیدی در راستای اصلاح و بهبود مصرف انرژی و خرید ماشین آلات مدرن را ضروری دانست و گفت: هم اکنون اکثر ماشین آلات واحدهای تولیدی، انرژی بر و غیراستاندارد هستند که تسهیلات بازسازی و نوسازی سازمان گسترش و نوسازی صنایع می تواند کمک بزرگی برای واحدهای تولیدی به شمار برود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.