ظریف با رییس جمهوری ایرلند دیدار کرد

به گزارش آدینه پرس به نقل از اداره کل اطلاع‌رسانی و سخنگویی وزارت امور خارجه، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان عصر چهارشنبه با مایکل دی هیگن رییس جمهوری ایرلند دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه دو کشور گفت وگو وتبادل نظر کرد.

 

ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار علاقه مندی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همکاری ها در زمینه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را مورد تاکید قرار داد که مورد استقبال رئیس جمهور ایرلند قرار گرفت.

 

طرفین همچنین در خصوص آخرین تحولات فلسطین، یمن و افغانستان تبادل نظر کردند.

 

وزیر امور خارجه کشورمان در پایان این دیدار به مناسبت روز بزرگداشت خیام یک جلد دیوان اشعار این شاعر بزرگ را به رییس جمهوری ایرلند هدیه کرد.

 

محمد جواد ظریف که در سومین ایستگاه از تور اروپایی خود به ایرلند سفر کرده است، پیش از دیدار با رییس جمهوری ایرلند، با سایمون کاوونی وزیر امور خارجه ایرلند دیدار و در خصوص موضوعات مهم روابط دوجانبه، منطقه ای و بین المللی، گفت وگو و تبادل نظر کرد.

 

وزیر امور خارجه در این دیدار روابط دو کشور را با اهمیت خواند و از تمهیدات ایرلند در زمینه بازگشایی سفارت این کشور در تهران و اعزام سفیر استقبال کرد.

 

وی همچنین علاقه مندی کشورمان در خصوص تداوم رایزنی های سیاسی و اقتصادی بخصوص در زمینه‌های کشاورزی، فناوری اطلاعات و علوم و فناوری بین دو کشور را مورد تاکید قرار داد.

 

سایمون کاوونی وزیر امور خارجه ایرلند نیز در این دیدار علاقه مندی کشورش برای ارتقا همکاری‌های فیمابین همچنین بهره گیری از ظرفیت عضویت غیر دائم شورای امنیت و تسهیل گر قطعنامه ۲۲۳۱ برای همکاری‌ها را اعلام کرد.

 

سفر اروپایی ظریف هفته گذشته با سفر به مادرید پایتخت اسپانیا آغاز شده است. ظریف پس از دیدار و گفت‌وگو با مقامات اسپانیا راهی رم شد و در این کشور با مقامات ایتالیا و واتیکان دیدار و تبادل نظر کرد.

 

وی پیش از آغاز سفر اروپایی خود به سوریه سفر کرد و با مقامات این کشور دیدار و گفت‌وگو داشت.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.