عدم مطالعه تاریخ موجب نگرانی در خصوص وضعیت کنونی و آینده می‌شود

به گزارش آدینه پرس: عابدین خرّم در نخستین همایش از سلسله همایش‌های «همیاری نخبگان مردم، نهادهای انقلابی و دولت سیزدهم در گام دوم انقلاب» که در تبریز برگزار شد، با بیان اینکه گام دوم انقلاب یک سرفصل جدید بزرگ و سرنوشت ساز برای آینده انقلاب است، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب شخصیت برجسته‌ای در طول دوران انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی با همراهی امام (ره) داشتند و امروز نیز به‌عنوان ولایت فقیه ایفای نقش می‌کنند.

 

وی افزود: رهبر انقلاب بیش از ۳۰ سال است که انقلاب اسلامی را با همان اهداف بلند امام (ره) و نگاه اصالت اسلامی هدایت کرده‌اند که موجب حیرت تمامی دشمنان گشته و برای دوستان نیز ثابت شده است که شخصیتی والاتر از ایشان بعد از امام راحل وجود ندارد.

 

وی با بیان اینکه بیانیه‌ی گام دوم انقلاب، خطاب به ملت، نخبگان و جوانان است، گفت: امام راحل یک پیوند ناگسستنی با امت در مسیر حرکت اسلامی ایجاد کردند که در هیچ مخیله‌ای نمی‌گنجد لذا مردم در اصالت جمهوری اسلامی جایگاه اصلی دارند.

 

خرّم تاکید کرد: نخبگان کشور نقش قابل توجهی در ترجمه و تفسیر گام دوم انقلاب داشته و بایستی به وظیفه خطیر خود در تبیین آرمان‌های انقلاب بکوشند.

 

وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب به بحث علم اندوزی، خاطرنشان کرد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، هیچ نامی از ایران در محافل علمی و باشگاه‌های علمی فناوری دنیا وجود نداشت اما امروز با افتخار اعلام می‌کنیم که با تلاش نخبگانمان، ایران در ۱۱ باشگاه علمی فناوری دنیا جزو ۱۰ کشور اول دنیا است و بالغ بر ۶۰ استاد از کشورمان نیز جزو دو درصد دانشمندان برتر دنیا هستند که جای قدردانی دارد.

 

استاندار آذربایجان شرقی، با اشاره به پیشرفت‌های کشور در طول چهار دهه اخیر در عرصه‌های مختلف ملی و بین المللی، اظهار کرد: مبارزه با فساد و بی عدالتی و حل مشکلات اقتصادی از جمله موضوعات مهمی است که در بیانات رهبر انقلاب آمده و بایستی به آن‌ها توجه شود.

 

وی در خاتمه از تلاش دولت سیزدهم برای عمل به منویات رهبر انقلاب خبر داد و گفت: هنوز با ایده آل‌ها فاصله داریم و باید بیشتر از امکانات حاضر تلاش کنیم تا عقب ماندگی‌های جبران شود. در این راستا دولت سیزدهم، خود را موظف به اجرای تمامی اوامر مقام معظم رهبری و حل مشکلات و ناخرسندی‌های بیان شده می‌داند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.