عملکرد دانشگاه علوم پزشکی تبریز در طرح سلامت نوروزی ۱۴۰۲

دبیر طرح سلامت نوروزی ؛ در  طرح سلامت نوروزی با بسیج امکانات، تجهیزات و نیروها از ۲۵ اسفند سال گذشته الی ۷ فروردین ماه سال جاری، خدمات شایسته و درخور را به مردم عزیز استان آذربایجان شرقی و میهمانان نوروزی ارائه داده است ، و همچنان تا ۱۵ فروردین آماده خدمات رسانی می باشد.

به گزارش آدینه پرس،دکتر جعفری دبیر طرح سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ضمن بیان این خبر، گفت: برنامه سلامت نوروزی این مدیریت با هدف ارائه خدمات فوریت های پزشکی در جاده ها و مناطق شهری و روستایی به مردم عزیز استان آذربایجان شرقی و میهمانان نوروزی از ۲۵ اسفند سال گذشته الی ۷ فروردین ماه سال جاری به انجام رسید و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد .

 

 

دکتر اصغر جعفری روحی با اعلام خبرخاطرنشان شد؛ در مدت اجرای این طرح تعداد ۱۸۱۵۲ ماموریت ۱۱۵ دیسپچ مرکز پیام اورژانس آذربایجان شرقی به ثبت رسید، افزود: در این مدت  کارشناسان اورژانس به ۱۰۴۶ مورد عملیات تصادفات جاده ای پایگاه جاده ای ، اعزام شدند،و ۱۲۳ مورد ماموریت  موتور آمبولانس ” موتور لانس  ” .

 

وی با بیان این مطلب که در این بازه زمانی ۵۴۸۸ مورد به ثبت رسید، اضافه نمود: در این مدت  ۱۱۳۸۲۰ مورد مراجعه حضوری به پایگاه های شهری، جاده ای و روستایی به ثبت رسیده و نیز  ۳۲۲۴۸ تعداد بیمار در اورژانس  بیمارستان ها بستری شده اند و تعداد۳۹۶۸ مورد اعمال جراحی الکتیو. و ۱۶۳۶ مورد عمل جراحی در اورژانس بیمارستان های استان تا تاریخ ۷ فروردین ۱۴۰۲ انجام گردید ، این طرح تا ۱۵ فروردین ادامه دهرد.

 

دبیر طرح نوروزی ۱۴۰۲ آذربایجان شرقی با بیان اینکه، تعداد ۱۷۴ ماموریت بازرسی از مراکز اقامتی صورت گرفته،همچنین ۵۱۰ مورد بازرسی از مراکز و اماکن بین راهی می باشد،و ۱۸۶۱ مورد  ماموریت بازرسی اماکن عمومی، تعداد۸۵۲ مورد بازرسی سامانه های آبرسانی بوده ، و نیز ۲۴۷۷ مورد بازرسی از اماکن رفاهی و کشف و معدوم سازی مواد غذایی فاسد انجام پذیرفت، و  ضمنا ۹۸۶ مورد افراد مشکوک به بیماری های واگیردار به ثبت رسید”بیماریابی سندرمیک” لازم ذکر است تعداد ۳۶۶ مورد حیوان گزیدگی به ثبت رسیده و درمان شد و طی زمان یاد شده تعداد ۹۲۰ فرد واکسن هاری دریافت کردند، و البته در بازدید بعمل آمده “پایش بیمارهای واگیر دار” ۹۳ مورد کشف شد، در خصوص CPR موفق نیز ۲۵ مورد در این مدت ثبت شده است.

دکتر جعفری در پایان خاطر نشان ساخت: امیدوارم سال جاری سالی پر از سلامتی و توفیقات روزافزون برای هم استانی های عزیز و مردم اقصی نقاط کشور باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.