;

عملیات اجرایی بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی شهر جدید سهند آغاز شد

 آدینه پرس : قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز چهارشنبه در آیین کلنگ زنی این بیمارستان گفت: نبود یک مرکز درمانی و بهداشتی مناسب در شهر جدید سهند، مردم ساکن در آن را رنج می‌داد که خوشبختانه با آغاز به کار احداث این بیمارستان، در آینده‌ای نه چندان دور شاهد خدمات سانی مناسب به مردم این شهر خواهیم بود.
 
وی با قدردانی از خیر احداث کننده این بیمارستان نیز ابراز کرد: وزارت بهداشت نیز آمادگی خود را برای تجهیز و جذب پزشک در این بیمارستان اعلام می‌کند.
 
وی افزایش تعداد تخت‌های بیمارستانی را یکی از مهم ترین سیاست‌های وزارت بهداشت برشمرد و عنوان کرد: افزایش احداث پروژه‌های بیمارستانی، امنیت روانی قابل قبولی برای مردم ایجاد می‌کند و خوشبختانه تمامی زیرساخت‌های لازم برای تشخیص بیماری کرونا و جهش‌های آن در کشور فراهم شده است.
 
وی در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه استان آذربایجان شرقی از استان‌های پیر و سالمند کشور محسوب می‌شود ابراز کرد: تعداد مبتلایان به بیماری‌هایی همچون فشار خون و دیابت در این استان، بیشتر است و بر همین اساس باید بیشتر مراقب سالمندان و افراد مسن بود.
 
 معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین با قدردانی از عملکرد مدیران استان در مدیریت خوب بیماری کرونا گفت: همراهی مردم و درایت مسئولان استانی باعث شد که روزهای بسیار سخت کرونایی سپری شود.

محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی هم گفت: با بهره برداری از این بیمارستان، نیاز مردم شهر جدید سهند در حوزه پزشکی و درمانی تامین می شود.
 
وی ادامه داد: کلنگ زنی و افتتاح این بیمارستان، می‌بایست همزمان با آغاز سکونت مردم و در سال‌های گذشته انجام می‌شد که محقق نشده بود.
 
وی با اشاره به افزایش مشارکت خیرین در احداث مراکز درمانی و آموزشی استان گفت: این پروژه درمانی نیز، خیرساز بوده و در زیربنایی بالغ بر ۳۲ هزار مترمربع احداث می شود.
 
استاندار آذربایجان شرقی همچنین خواستار توجه ویژه وزارت بهداشت به حمایت ویژه در تجهیز این بیمارستان شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.