;

عملیات اطفای آتش‌سوزی پالایشگاه تهران پایان یافت

به گزارش آدینه پرس:شاکرخفایی شامگاه پنجشنبه در این باره گفت: پالایشگاه فرآیند در مدار قرار گرفتن تولید را در برنامه هایش قرار داده است و یک واحد تولیدی به همراه واحد آب، برق و بخار در مدار قرار گرفته و بقیه واحدها هم با تامین شرایط ایمن یکی یکی در مدار تولید قرار می گیرد.

 

وی خاطرنشان کرد: اصلا در این حادثه تلفات جانی و انسانی نداشتیم، شماری از نیروهای امدادی نه به خاطر حادثه بلکه به دلیل گرمازدگی و بی حالی ناشی از تلاش و فعالیت زیاد آسیب دیدند که درمان شدند.

 

این مسئول یادآور شد: این آتش سوزی چون در مخزن بود باید می سوخت تا محتویات آن تمام شود، بنابراین چون واحد فرآیندی نبود و تجهیزاتی مانند پمب و کمپرسور را شامل نمی شود؛ هزینه بالایی را در بر نداشت.

 

شرکت پالایش نفت تهران با ظرفیت پالایش ۲۵۰ هزار بشکه در روز در حدود ۱۷ تا ۲۰ درصد انرژی کشور را تولید می کند، این پالایشگاه سال ۱۳۴۷ تأسیس شده و اینک مشتمل بر ۲ پالایشگاه جنوبی و شمالی است.

 

ساعت ۱۹ و ۱۸ دقیقه عصر امروز، چهارشنبه (۱۲ خردادماه) حادثه آتش‌سوزی وسیعی به دلیل نشتی یکی از مخازن ضایعات نفتی پالایشگاه تهران رخ داد که گروه‌های امدادی و آتش‌نشانی به‌منظور مهار و خاموش کردن آتش به‌سرعت وارد عمل شدند.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.