;

فرزندان را تنها و بدون آمادگی در فضای مجازی رها نکنید

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران هشدار داد : قبل از آن‌ که فرزندان را تنها و بدون آمادگی در فضای مجازی رها نکنید؛ فرصت‌ها و تهدیدات فضای مجازی را بشناسید و خانواده خود را برای بهترین بهره‌برداری آماده کنید.

 آدینه پرس ‌: سرهنگ موسوی رئیس پلیس غرب فتا استان تهران بیان کرد: با بررسی و نگاهی دقیق به موضوعات مختلف در فضای مجازی می‌توان پی برد که اینترنت ابزاری قدرتمندی است که هم می‌تواند باعث رشد علمی،فرهنگی و تعلیم و آموزش در بین نوجوانان شود و هم باعث بروز فسادهای فکری و رفتاری شود.

وی ادامه داد :حضور در فضای مجازی و استفاده از ابزارها و امکانات متنوع آن برای خانواده و فرزندان امری اجتناب‌ناپذیر است، پس چه خوب است قبل از آن‌که فرزندان را تنها و بدون آمادگی در این فضا رها کنیم، فرصت‌ها و تهدیدات فضای مجازی را بشناسیم و خانواده خود را برای بهترین بهره‌برداری آماده کنیم.در این راستا دسترسی کودکان و نوجوانان به فضای مجازی بدون نظارت آسیب‌ زا است.

سرهنگ موسوی گفت: یکی از دلایل  اهمیت این موضوع، آسیب‌پذیری بیشتر کودکان در فهم حریم خصوصی و آگاهی از مسائل پیرامون آن است؛ برای مثال در ساده‌ترین شکل این آسیب‌پذیری، ممکن است سیاست‌های حریم خصوصی در شبکه‌های اجتماعی به زبانی غیر از زبان مادری به کودکان و نوجوانان نمایش داده شود که مسلما توسط  کودک به خوبی درک نمی‌شوند.

این مقام مسئول به والدین گرامی توصیه کرد:مراقب باشید کودکان کم سن بدون نظارت از فضای مجازی استفاده نکنند، تنظیمات امنیت و حریم خصوصی دستگاه را به طور مرتب بررسی کنید .

رئیس پلیس غرب فتا استان تهران خاطر نشان کرد: از نرم افزارهای فیلترینگ و مانیتورینگ استفاده کنید، برای استفاده ازشبکه های اجتماعی و دستگاه ها قانون بگذارید، سعی کنید عادت های کودکان و نوجوانان خود را بشناسید؛ الگوی مناسبی برای فرزندان خود باشید.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در همین راستا پویش سراسری به نام کودکان سایبری آغاز به کار کرده است تا بتوانیم خانواده‌ها را با مخاطرات فضای مجازی و راهکارهای درست و ایمن برخورد با این خطرات آشنا کنیم تا بتوانیم خسارت‌های مادی و معنوی حضور کودکان و نوجوانان کنجکاو در فضای مجازی را به حداقل برسانیم .

وی خاطر نشان کرد: شهروندان می توانند برای اطلاعات و آموزش‌های بیشتر به صفحه‌ اختصاصی پویش کودکان سایبری به آدرس www.cyberpolice.ir/cyberkids مراجعه کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.