فرمانده انتظامی: سارق چهار میلیارد تومانی بازار فرش تبریز دستگیر شد

به گزارش آدینه پرس: سرهنگ رمضان الهوردیان در یک گفت و گوی خبری توضیح داد: پس از دریافت خبری از سوی مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر اینکه یک باب مغازه فرش دستباف در بازار تبریز مورد دستبرد قرار گرفته است، ماموران پس از حضور در محل مشاهده کردند سارق از تعطیلی بازار استفاده کرده و شب هنگام با ورود به مغازه تعداد ۱۶ تخته فرش دستباف را به سرقت برده است.

 

وی افزود: ‌پس از گزارش این حادثه، بلافاصله کلانتری ۱۶ محققی تبریز به همراه عوامل تخصصی ضمن بررسی شیوه سرقت، دستورات تخصصی را برای کشف و دستگیری سارق و بررسی آثار و شواهد به جا مانده از سرقت در دستور کار قرار داد.

 

وی اضافه کرد: برای ردیابی سارق در یک بازه زمانی۲۳ روزه قریب به ۱۲۰ دستگاه دوربین مدار بسته و حدود ۳۶ هزار عکس و حدود ۱۰۰ دستگاه خودرو مورد بررسی قرار گرفت.

 

اللهوردیان ادامه داد: موضوع هر روز پیچیده تر می شد، اما با تلاش ماموران انتظامی، خودروی سارق که بسیار حرفه ای عمل کرده بود، حوالی بازار شناسایی شد و عوامل انتظامی توانستند در یک عملیات ضربتی با هماهنگی مقام قضایی و با تحت نظر گرفتن خودرو به مدت چهار ساعت و در قالب مراقبت قدم به قدم، سارق را در یکی از خیابان‌های اطراف محل سکونت وی با شگرد های خاص پلیسی دستگیر کنند.

 

وی گفت: سارق در همان لحظات اولیه پس از مواجهه با داده های موجود لب به اعتراف گشود و از منزل نامبرده تعداد ۱۶ تخته فرش سرقتی کشف و به کلانتری انتقال یافت.

 

وی تشریح کرد: سارق در ادامه بازجویی های فنی و حرفه‌ای پلیس به تعداد هفت فقره سرقت دیگر نیز که از سال ۱۳۹۴ تا کنون از بازار فرش انجام داده بود، اعتراف کرد و بر آن اساس، تعداد ۳۵ قطعه فرش دیگر نیز که توسط وی در مکان‌های مختلف پنهان شده بود، کشف شد.

 

فرمانده انتظامی شهرستان تبریز گفت: تحقیقات تکمیلی در این خصوص ادامه دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.