;

قرار مهربانی سفیران اهدای عضو ایرانیان تبریز در جمیعت هلال احمر شهرستان تبریز

به گزارش آدینه پرس ، مسئول پیوند اهدای عضو ایرانیان تبریز در گفتگو با خبرنگار با اشاره به اجرای طرح «قرار مهربانی» همزمان با نزدیک شدن به روز اهدای عضو گفت : سفیران اهدای عضو ایرانیان تبریز در اقدامی خیرخواهانه نسبت به برپا کردن غرفه در جمیعت هلال احمر شهرستان تبریز نموده و از نجاتگران و امدادگران و داوطلبان این سازمان ثبت نام بعمل آمد.

وی با اشاره به اهداف اجرای اين طرح، افزود: اين طرح با هدف ترويج و اشاعه فرهنگ مقدس اهدای عضو در جمیعت هلال احمر شهرستان تبریز و در راستای ترویج فرهنگ زیبای اهدای عضو، همزمان با نزدیک شدن روز اهدای عضو اجرا شد تا با برپايی غرفه‌هايی در جمیعت هلال احمر شهرستان تبریز با امكان ثبت نام كارت اهدای عضو بيش از پيش فراهم و تسهيل شود.

دکتر قادری: تا كنون برنامه‌هايی زيادی با همكاری جمعيت هلال احمر در زمينه اهدای عضو در مناسبت‌های مختلف به ويژه در مناسبت‌های مذهبی و ملی به مورد اجرا درآمده كه با استقبال چشمگير عموم افراد به ويژه جوانان روبرو شده است.

مدیر مركز پیوند اهدای عضو ایرانیان تبریز ادامه داد: م هر يك از امدادگران ، داوطلبان و نجاتگران در اين قرار مهربانی و ثبت نام خود در فهرست علاقمندان اهدای عضو می‌توانند از ثواب بيشتری برخوردار شوند.

وی با اشاره به اينكه این طرح بهترين فرصت برای كمك به بيماران نيازمند است، بيان كرد: پيش‌بينی می‌شود تعداد زيادی از مردم انسان‌دوست به ويژه جوانان با شركت در اين طرح علاوه بر كمك به نيازمندان بيمار كه چشم‌انتظار مهربانی خيران هستند موجب گسترش و ترويج اين فرهنگ شوند.

قادری بیان کرد: فعاليت سفیران اهدای عضو به تنهايی نخواهند توانست بدون كمك مردم، خيران، نيكوكاران و ديگر سازمان‌ها به اهداف واقعی طرح دست يابند و فرهنگ اهدای عضو را نهادينه كنند.

وی عنوان كرد: نهادينه كردن فرهنگ اهدای عضو، نيازمند عزم ملی و بسيج همگانی است و تيم درمانی مركز پيوند اهدای عضو در اين راستا تلاش می‌كند تا روزی فرا رسد كه كشتی بيماران نيازمند عضو خالی از سكنه باشد و به لطف خداوند و ايثار مردم هيچ بيماری به دليل نبود عضو پيوندی جان خود را از دست ندهد.

محمد یوسفی پور ماجد رئیس جمیعت هلال احمر شهرستان تبریز گفت : مهم‌ترین رسالت هلال‌احمر که در اساسنامه این جمعیت نیز کاملا مشخص شده و در بخش اول اهداف چهارگانه نیز آمده، «تسکین آلام بشری» است. تامین احترام انسان‌ها، حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها و کوشش در جهت برقراری دوستی و تفاهم متقابل و صلح پایدار میان ملت‌ها هم از دیگر رسالت های جمعیت هلال احمر است.

وی در پاسخ به این سوال که به‌طور مشخص کدام مأموریت‌های هلال‌احمر در راستای تسکین آلام بشری است، اظهار داشت: در ماده سه اساسنامه جمعیت هلال‌احمر ٩ وظیفه تعریف شده که از این ٩ وظیفه، چهار وظیفه در بخش امداد و نجات، حوادث و سوانح است. به نوعی ما درطول سن جمعیت هلال‌احمر نیز بیشترین وقت را صرف این موضوع کرده‌ایم. در کنار این مورد، خدمات امداد نجات و امور جوانان و نظایر آن هم نزدیک به فعالیت دارد. بحث استفاده از خدمات داوطلبان و بسیج توان توانمندان برای کمک به نیازمندان رویکردی محوری درخصوص رسیدن به رسالت اصلی جمعیت است.

یوسفی در ادامه افزود:آن که باغبان جوانه ای به تنه خشکیده پیوند می زند لحظه رویش رابه انتظار می نشیند و آن دم که این جوانه شاخه و برگ درختی می شود زندگی را به ارمغان می آورد و باغبان چه لحظه ی با شکوه تر از خلق زندگی میتوان تصور کرد.
رئیس جمیعت هلال احمر شهرستان تبریز در ادامه این خبر گفت اینک ما همه نتیجه زحمات و پشتکار شما مهربانان را در رویش زندگی در کالبد نحیف بیماران رنجورمان به نظاره نشسته ایم که چگونه پس از دوران مشقت بار زندگی شان بخواهند آرامش نفس های آسوده و با طراوت را تجربه کرد .
در پایان مراسم رئیس جمیعت هلال احمر شهرستان تبریز از پنج اعضای جمیعت هلال احمر شهرستان تبریز که بعنوان سفیر افتخاری اهدای عضو ایرانیان تبریز پیوستند و همچنین سفیران اهدای عضو ایرانیان تبریز از همکاری بی دریغ و فرهنگ سازی اهدای عضو و نجات جان بیماران نیازمند به پیوند کوشیده است با تقدیم لوح سپاس تقدیر بعمل آمد
گزارش ناصر ِغلامی هوجقان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.