قطر: گفت‌وگو با ایران برای همزیستی مسالمت‌آمیز در منطقه ضروری است

به گزارش آدینه پرس: «لولوة الخاطر» معاون وزیر خارجه و سخنگوی وزارت خارجه قطر در گفت‌وگو با اسپوتنیک عنوان کرد، هر زمانی که از قطر برای میانجی‌گری درخواست شود، به دلیل اعتقادی که دوحه به اهمیت میانجی‌گری برای صلح و ثبات بین المللی دارد، اقدام می‌کند.

 

لولوة الخاطر درباره امکان میزبانی مذاکرات ایران و عربستان گفت: هرچند این موضوع هنوز مطرح نشده است، اما از آن استقبال می‌کنیم، چراکه بارها اعلام کرده ایم که گفت‌وگو با ایران برای دستیابی به توافق جهت همزیستی مسالمت آمیز در منطقه که باعث کاهش نگرانی‌های کشورهای حوزه خلیج فارس و کشورهای عربی می‌شود، امری ضروری است.

 

سخنگوی وزارت خارجه قطر درباره روابط بین قاهره و قطر نیز گفت: اراده سیاسی بین دو کشور برای تقویت روابط وجود دارد و سفر محمد بن عبدالرحمن (وزیر خارجه قطر) به مصر و دیدارش با عبدالفتاح السیسی و تعدادی از مسئولان مصری هم بر این موضوع تأکید دارد.

 

وی در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرگزاری روسی اسپوتنیک به موضوع روابط ترکیه و مصر اشاره کرد و گفت: قطر ایمان دارد که گفت‌وگوی صادقانه، سازنده و دیپلماسی موثرترین روش‌ها برای حل مسایل مربوطه و رفع اختلافات است و اگر این مسیر طی شود و این دو روش در پیش گرفته شود، قطر و همه کشورهای صلح طلب از آن استقبال می‌کنند.

 

معاون وزیر خارجه قطر در رابطه با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی نیز گفت: به اعتقاد دوحه عادی سازی روابط در شرایط کنونی، هیچ گونه کمکی به فرآیند صلح میان اسرائیل و فلسطین نمی‌کند و از همه بازیگران بین‌المللی می‌خواهیم که در «حمایت بی قید و شرط» خود از تل آویو چه از نظر مالی و چه سیاسی تجدید نظر کنند.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.