;

«لاله باغی»؛ پایلوت ایجاد پارک‌های کشاورزی در تبریز

به گزارش آدینه پرس: عباس رنجبر در آیین بهره برداری از پارک لاله باغی با اعلام این خبر اظهار کرد: این منطقه به سبب دارا بودن خاک حاصلخیز و مناسب و اتصال به باغات لاله، از بهترین نقاط تبریز برای کشاورزی محسوب می‌شود که در راستای فرهنگ سازی و تبیین برنامه‌های ارائه شده در خصوص ایجاد پارک‌های کشاورزی پایلوت راه اندازی این ایده تعیین شده است.

 

رنجبر این اقدام را رویکردی جدید در تبریز عنوان کرد و افزود: پارک‌های کشاورزی پیش از این در کشورهای مختلف ایجاد شده و این نخستین تجربه تبریز در این زمینه است و امیدوارم روزی فرا رسد که در پارک بزرگ تبریز باغ‌های کشاوزی ۴۰۰ هکتاری ایجاد شود.

 

او با بیان اینکه امیدوارم این نمونه به ما اجازه دهد باغات لاله را به طور شایسته‌ای حفظ کنیم، گفت: شهرداری تبریز در اینجا ۶۵ هزار متر مربع زمین دارد که به دلیل منفک بودن و پراکندگی به این پارک الحاق نشد. امیدوارم در آینده شاهد تبدیل آن ۶۵ هزار متر مربع نیز به باغات کشاورزی درون شهری باشیم.

 

شهردار تبریز ادامه داد: در تلاش هستیم یک نمونه خاص در اینجا ایجاد شود به صورتی که دو دیدگاه مد نظر قرار گرفته تا هم درختان میوه باشد و هم کشت سبزی و گیاهانی که وقتی پیش از این اسم باغات لاله شنیده می‌شد، تداعی گر آن محصولات بود. به طوری که درختان میوه کاشته شده و زمین‌های بین آن برای کاشت سبزیجات مورد استفاده قرار گیرد.

 

رنجبر با دعوت از شهروندان برای اجاره این زمین‌های کشاورزی گفت: از مردم عزیز منطقه دعوت می‌کنم کسانی که علاقمند این موضوع هستند به شهرداری منطقه ۷ مراجعه کرده و مساحتی از این باغ را اجاره کرده و محصولات مورد نظر خود را کاشت کنند.

 

او با اشاره به تامین آب برای کشاورزی در این پارک توسط شهرداری، خاطرنشان کرد: بدین صورت هم برای شهروندان علاقمند کار اقتصادی ایجاد می شود و هم فضای سبز این نقطه را تقدیم اهالی منطقه و شهروندانی ساکن در منطقه ۷ می کنیم.

 

شهردار تبریز با قدردانی از شهردار منطقه ۷ و کسانی که در این پروژه مشارکت داشته‌اند، گفت: این پارک می تواند در کنار کارکرد تامین اکسیژن و نقطه ای تفریحی برای اهالی منطقه، نقش اقتصادی نیز داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.