مديرکل غله و امور بازرگاني آذربايجان‌شرقي/قيمت نان در آذربايجان شرقي افزايش ندارد

به گزارش آدینه پرس: مهندس اسفنديار ابوالحسن زاده در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به نظر کار گروه آرد و نان آذربايجان شرقي و با توجه به سياستهاي کلان کشور هيچ گونه افزايش قيمتي در نان وجود نداشته است بر اين اساس نانواها مکلف هستند براساس قيمت‌هايي که اتحاديه‌ها قبلاً ارائه کردند و در نانوايي ها نصب شده است، نان را پخت و تحويل مردم دهند.

وي با اعلام اينکه در خصوص افزايش قيمت نان هيچ گونه مصوبه‌اي وجود نداشته و در سطح کشور نيز بخشنامه اي در اين خصوص وجود ندارد، خاطرنشان کرد: قيمت آرد و نان بر اساس سياستهاي کلان کشوري تعيين مي‌شود و استان آذربايجان‌شرقي هم از آن تبعيت مي‌کند و افزايشي در اين خصوص وجود ندارد.

وي در خصوص فعاليت برخي نانواهاي آزادپز گفت: شايد برخي از واحدهاي نانوايي آزاد پز و نانوايي هاي پخت نان هاي سبوس دار، رژيمي يا ترکيبي بخواهند افزايش قيمت داشته باشند که در اين خصوص نيز به آنها مجوز افزايش قيمت نداده ايم.

وي تاکيد کرد: هر نانوايي که خارج از قيمت مصوب نان به مردم عرضه کند تحت پيگرد دستگاه هاي اجرايي مربوط مثل تعزيرات، سازمان جهاد کشاورزي، سازمان حمايت از مصرف کننده و کارگروه آرد و نان استان قرار مي گيرد و در اين خصوص رصد لازم انجام مي شود.

ابوالحسن زاده همچنين در خصوص ذخاير آرد و گندم در آذربايجان شرقي گفت: ذخاير کافي در استان وجود دارد و هيچ مشکلي در اين ارتباط نيز نداريم.

وي با اشاره به اينکه در آذربايجان شرقي ۶ هزار و ۳۰۰ واحد نانوايي يارانه اي فعاليت مي کنند، گفت: از اين تعداد ۲ هزار و ۲۰۰ واحد نانوايي در شهرستان تبريز به مردم خدمات ارايه مي دهند .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.