مدیرعامل سازمان عمران عون ابن علی شهرداری تبریز خبر داد؛ توسعه بزرگ‌ترین تفرجگاه کوهستانی ایران

مدیرعامل سازمان عمران و توسعه عون ابن علی شهرداری تبریز از توسعه بزرگترین تفرجگاه کوهستانی کشور در تبریز خبر داد و گفت: ۸۰۰ هکتار فضای سبز در این اراضی ایجاد شده است.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس: بابک دانش‌پناه اظهار کرد: سازمان عمران و توسعه عون ابن علی برای نگهداری و بهره برداری هشت هزار هکتار از اراضی ملی واقع در گستره غرب و شرق تبریز تا دامنه‌های کوه دند ایجاد شده و بسیاری از مدیران شهری و استانی از جمله استاندار، اعضای شورا و شهرداری عضو شورای این سازمان هستند که البته یک هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی آن جز مستثنیات قرار می‌گیرند.

 

وی با بیان اینکه تبریز با فقر فضای سبز مواجه است، افزود: ۸۰۰ هکتار فضای سبز در این اراضی ایجاد و تاکنون ۳۰۰ هزار اصله درخت و درختچه در این فضا کاشته شده که مهمترین مشکل آن تأمین آب است و نه تنها توسعه بلکه نگهداری این فضای سبز را تحت الشعاع قرار داده و به دلیل مشکل آب طرح توسعه فضای سبز را نداریم.

 

مدیرعامل سازمان عمران و توسعه عون ابن علی شهرداری تبریز نگهداری و توسعه مراکز تفریحی و اقامتی را یکی از اهداف اصلی سازمان عنوان و تصریح کرد: تلاش می‌کنیم این منطقه را به عنوان یک برند گردشگری معرفی کنیم و ایجاد و توسعه زیرساخت‌های لازم را برای تحقق این امر در اولویت داریم تا از این طریق زمینه برای حضور سرمایه گذار فراهم شود و لازمه این مهم نیز توجه نهادهای حاکمیتی برای پیش بینی و تخصیص اعتبارات مورد نیاز است.

 

دانش پناه ادامه داد: با همراهی نمایندگان و مسئولان ارشد استانی مکاتبات و تعاملاتی صورت گرفته در سفر آینده رئیس جمهور به آذربایجان شرقی ۱۰ میلیارد تومان بودجه مختص عون ابن علی و اجرای پروژه‌های زیربنایی و جذب سرمایه گذار در این منطقه اختصاص یافته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.