مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی: دودکش و شیلنگ غیراستاندارد مهم ترین عامل حوادث گاز استان است

بر اساس آمار سالانه امور بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت گاز استان آذربایجان شرقی، دودکش و شیلنگ غیراستاندارد در صدر علل بروز حوادث ناشی از گاز طبیعی قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس، مدیرعامل این شرکت در برنامه تلویزیونی تبریزیم در این خصوص گفت: برابر بررسی دقیق آمار و حوادث ناشی از سهل انگاری مشترکین در بکارگیری گاز طبیعی، متأسفانه عدم رعایت استانداردهای دودکش و شیلنگ بیشترین حادثه را در پی داشته است.

نادر کمالی افزود: بکارگیری گاز طبیعی بدون رعایت نکات ایمنی حوادث جبران ناپذیری در پی داشته که نگاهی به حوادث گذشته نشان از سهل انگاری و عدم توجه به نکاتی است که در عین کوچک بودن، عدم رعایت آن جان چندین نفر را به کام مرگ کشانده است.

وی درخصوص استانداردهای شیلنگ و دودکش وسایل گازسوز تصریح کرد: جنس مناسب، عدم پاره گی، تعویض دوره ای ، بکارگیری بست اطمینان، طول مناسب شیلنگ (از یک متر و ۲۰ سانتی متر بیشتر نباشد)و… از استانداردهای الزامی شیلنگ و داشتن کلاهک H شکل، طول مناسب دودکش از سطح بام (یک و نیم متر)، تخصیص یک دودکش مجزا برای هر وسیله گازسوز، اطمینان از باز بودن مجاری دودکش و… از الزامات دودکش استاندارد می باشد.

مدیرعامل شرکت گاز استان خاطرنشان کرد: آذربایجان شرقی از لحاظ وقوع حوادث ناگوار متأسفانه در رتبه های اول کشور قرار گرفته و حفظ جان هم استانی ها و کاهش این حوادث همّت نهادهای اجرایی و همراهی مشترکین محترم گاز طبیعی را می طلبد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.