;

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان‌شرقی: زمین لرزه منطقه مرزی خسارت نداشت

به گزارش آدینه پرس: محمدباقر هنربر گفت: وقوع این زمین لرزه که ساعت ۶ و ۵۵ دقیقه صبح یکشنبه ۲۶ دی‌ماه، مناطق مرزی کشورمان را لرزاند، در شهرها و روستاهای مرزی استان آذربایجان شرقی، احساس شد.

 

وی افزود: این زمین لرزه در ۶ کیلومتری عمق زمین به وقوع پیوست و بلافاصله تیم های ارزیاب مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی به مناطق مرزی اعزام شدند.

 

وی اضافه کرد: تاکنون خسارت جانی و مالی ناشی از وقوع این زمین لرزه در شهرها و روستاهای مرزی آذربایجان شرقی گزارش نشده و تیم ارزیاب همچنان در منطقه مستقر است.

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی ادامه داد: این زمین لرزه در فاصله ۳۸ کیلومتری شهر خمارلو ، ۵۳ کیلومتری کلیبر و ۶۲ کیلومتری شهر سیه رود استان آذربایجان شرقی اتفاق افتاد.

 

وی گفت: فرمانداران شهرستان های مرزی جلفا، کلیبر و خداآفرین در حال رصد و ارزیابی حوزه استحفاظی شهرستان ها به ویژه مناطق روستایی هستند.

 

آذربایجان شرقی از ناحیه شمال، با کشورهای آذربایجان، ارمنستان و جمهوری خود مختار نخجوان (وابسته به کشور آذربایجان) به طول ۲۳۵ کیلومتر دارای خط همجواری است که مرز مشترک این استان با کشورهای فوق را رود ارس تشکیل می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.