;

مدیر امامزاده سیدمحمد کججانی:  امام رضا (ع) بهترین الگو برای زندگی بشریت است

مدیر امامزاده سیدمحمد کججانی همزمان با سالروز شهادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) با بیان اینکه همه مردم دنیا در همه کشورها نیازمند این هستند که با امام رضا(ع) و سیره زندگی او آشنا شوند، گفت: امام رضا (ع) بهترین الگو برای زندگی بشریت است.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس: صمد خلیلی مدیر امامزاده سیدمحمد کججانی گفت:این مراسم که هر ساله همزمان با سی صفر با حضور خیل عظیم عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت همراه است در این بقعه متبرکه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه توجه معصومین به شیعیان از مسلمات اعتقادی شیعه می باشد اظهار کرد: این مطلب در گزارشات تاریخی و سیره اهل بیت قابل پیگیری و مشاهده است در این راستا توجه ویژه امام رضا(ع) به اصحاب و شیعیان یک امر مهم و ضروری برای ایشان بود.

ایشان با اشاره به اینکه سبک زندگی و اخلاق امام رضا (ع) باید به عنوان کلید طلایی و معیار سنجش رفتار همه انسان‌ها از هر قوم و ملیتی قرار بگیرد، تصریح کرد: این امام بزرگوار با خادمین و غلامان بر سر یک سفره غذا تناول می‌کرد و در توضیح رفتار خود فرمود، همه ما بندگان خدا هستیم و معیار برتری انسان‌ها فقط تقوا و عمل به دستورات خداوند است.

خلیلی افزود: در ادامه این مراسم توسط کربلایی وحید مردان ازمداحان اهلبیت عليهم السلام با نوحه خوانی و مراسم سینه زنی و باقرائت اشعار حزن آلود زوار عزیز مراسم را به فیض اکمل رساندند.

درپایان مراسم باپخش دو هزار وپانصد پرس غذای گرم در بین شرکت کنندگان مجلس خاتمه یافت.

مراسم عزاداری شهادت این امام همام، در آستان مقدس امام زاده سیدمحمدکججانی (ع) تبریز برگزار شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.