مدیر نیروگاه بناب: استفاده از مازوت به دلیل قطع سهمیه گاز استمدیر نیروگاه بناب: استفاده ازاین رو مازوت به دلیل قطع سهمیه گاز است

به گزارش آدینه پرس، کریم عباس‌زاده در یک گفت‌وگوی خبری، اظهار کرد: امسال یکی از واحدهای نیروگاه حرارتی سهند در دست تعمیرات اساسی بوده و مصرف مازوت آن نسبت به سال قبل به نصف رسیده است.

 

وی با تاکید بر این‌که آلودگی ایجاد شده در اثر مصرف مازوت این نیروگاه نیز به نصف رسیده است، افزود: در تلاش هستیم تا با ایجاد شرایط بهتر واحدها، این آلودگی را به حداقل برسانیم و حتی امسال در راستای پایش آنلاین دودهای خارج شده از طریق خروجی‌های نیروگاه، نزدیک به ۲۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری کردیم.

 

وی ادامه داد: بر این اساس خروجی دودکش‌های نیروگاه، هر لحظه از طریق اداره حفاظت محیط زیست استان و شهرستان پایش می‌شود و ما دائم زیر ذره بین هستیم تا تمام توان خود را برای کاهش آلایندگی انجام دهیم.

 

عباس‌زاده خاطرنشان کرد: امیدواریم با درایت مسئولان، شرایطی مهیا شود که بتوانیم سوخت نیروگاه را از مازوت به گاز تغییر دهیم.

 

نیروگاه حرارتی سهند بناب در کیلومتر هفت جاده بناب – تبریز در مجاورت روستای شورگل، از نوع حرارتی با ظرفیت تولید ۶۵۰ مگاوات، شامل ۲ واحد بخار ۳۲۵ مگاواتی است.

 

متفکر آزاد، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی حدود ۳ هفته قبل در صحن علنی مجلس نسبت به صفر کردن سهمیه گاز نیروگاه های حرارتی آذربایجان شرقی در دوره مدیریت وزیر قبلی نفت انتقاد کرد و ادامه این روند را غیرقابل قبول دانست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.