مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی؛ بیش از ۸۶ درصد از بیمه شدگان سلامت استان رایگان بیمه شدند

مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی از تحت پوشش قرار دادن بیش از یک میلیون و 900 هزار نفر از مردم استان به صورت رایگان خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس ؛ وحید مجیدی در خطبه های نماز جمعه یامچی سازمان بیمه سلامت را مولود انقلاب ذکر کرد و گفت: بیش از ۵۳ درصد از جمعیت استان یعنی بیش از ۲ میلیون و سیصد هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند که از این تعداد نزدیک به ۸۶ درصدد به صورت رایگان بیمه شدند.

 

مدیرکل بیمه سلامت استان با اشاره به بیمه درمان ناباروری نیز گفت: ارائه خدمات ناباروری در قانون بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی شد و لذا هزینه های درمان ناباروری در بخش دولتی و خصوصی توسط بیمه سلامت تا سقف ۹۰ درصد پرداخت می ‌شود که شامل خدمات تشخیصی و درمانی از جمله میکرو اینجکشن، آی وی اف و سایر خدمات درمانی می ‌شود.

 

وی افزود: هزینه ‌های درمان ناباروری تا سه نوبت در سال مجموعاً تا سقف ۵۰ میلیون تومان پرداخت می شود.

 

دکترمجیدی با اشاره به ارایه هزینه های خدمات ناباروری و نازایی توسط بیمه سلامت، با بیان اینکه تمامی مراکز ملزم به عقد قرارداد با این سازمان هستند، افزود: هیچ گونه محدودیتی برای عقد قرارداد با بیمارستان ها و مراکز خصوصی وجود ندارد.

 

وی با بیان اینکه هم اکنون هفت مرکز نازایی و ناباروی در آذربایجان شرقی خدمات ارایه می دهند، گفت: تاکنون نزدیک به ۲ هزار زوج نابارور در استان شناسایی شده اند و حدود ۴ میلیارد تومان نیز هزینه برای خدمات نازایی و ناباروی پرداخت شده است.

 

دکتر مجیدی با اشاره به راه اندازی صندوق بیماران خاص و صعب العلاج گفت: با مصوبه مجلس شورای اسلامی ۵۰۰۰ میلیارد تومان به سازمان بیمه سلامت اختصاص داده شده است که با توافق وزارت بهداشت و درمان ۴۰ نوع بیماری خاص و سرطانی از خدمات این صندوق بهره مند می شوند.

 

وی درباره نحوه برخورداری بیماران خاص و صعب العلاج از خدمات صندوق گفت: بیماران با مراجعه به دفاتر پیشخوان و یا توسط پزشک معالج با ثبت مشخصات خود در سامانه و پس از تایید معاونت درمان علوم پزشکی می توانند بیش از ۳۰۰ خدمت اعم از ویزیت، آزمایشگاه، تصویربرداری را دریافت کنند و پرداختی آنها نزدیک به صفر خواهد بود.

 

و ی در پایان خاطر نشان کرد: برنامه های دولت مردمی سیزدهم در مناطق محروم و کم‌برخوردار با هدف ارتقای سلامت جامعه و خدمات‌رسانی به مناطق محروم تداوم خواهد داشت.

 

لازم به ذکر است میز خدمت جهادی نیز در مصلای نماز جمعه یامچی با هدف ارائه خدمات ویژه به بیمه شدگان و نمازگزاران برپا شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.