;

مرحله دوم تزریق واکسن در آذربایجان شرقی شروع می شود

به گزارش آدینه پرس :سیمین خیاط زاده روز سه شنبه در گفت وگویی ، افزود: در خصوص تاخیری که در تحویل واکسن روسی رخ داده است، این اطمینان را می دهیم که دوز نخست حدود ۹۰روز مصونیت ایجاد می کند و در طول این فاصله به محض دریافت اسپوتنیک، از طریق رسانه ها و پیامک به سالمندان بالای ۸۰ سال اطلاع داده خواهد شد.

 

وی از آحاد مردم و افراد مشمول دریافت واکسن درخواست کرد از ازدحام در مراکز سلامت بدون دعوت از طریق سامانه های سلامت خودداری کنند.

 

خیاط زاده گفت: چنانچه افراد جامعه هدف برای واکسیناسیون در مراحل نام نویسی خود نیز مشکل داشته و توانایی ثبت نام ندارند، تنها با یک تماس با مراکز بهداشت و سلامت نزدیکی محل اقامت خود، می توانند مراتب را به مسوولان اطلاع داده و کارکنان این مراکز موظف به نام نویسی آنها هستند.

 

وی اضافه کرد: در حال حاضر سه مرکز بهداشت در کلانشهر تبریز شامل مرکز بهداشت استان واقع در نصف راه، مرکز بهداشت تبریز واقع در منبع آب و مرکز بهداشت ساری زمی در جوار باشگاه ورزشی شهریار آماده ارایه خدمات به آن دسته از افراد واجد شرایط دریافت واکسن کرونا هستند، می باشند.

 

۷۰ هزار نفر از جمعیت بالای چهار میلیون نفری آذربایجان شرقی را افراد ۸۰ سال و بالاتر تشکیل می دهند که واکاسیناسیون آنان از هفتم اردیبهشت ماه امسال آغاز شده است.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.