;

مردم یکهزار و ۲۵۰ روستای آذربایجان شرقی به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند

به گزارش آدینه پرس: محمد فرزاد در جلسه شورای ارزیابی ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ادامه داد: حدود ۳۰۴ سایت ارتباطی تلفن همراه در استان از مجموع اپراتورهای تلفن همراه فعال است که از مجموع ۲ هزار و ۲۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان، بیش از یکهزار و ۵۴۵ روستا را پوشش می دهند.

 

وی افزود: توسعه زیرساخت های ارتباطی استان همواره جزو برنامه های ذاتی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان است اما وسعت بالا، صعب العبور بودن و کوهستانی بودن استان شرایط را برای ایجاد پوشش ارتباطات همراه و اینترنت سخت می کند.

 

فرزاد اعلام کردد: در سال جاری ۵۴ سایت به سایت های شبکه همراه اول افزوده شده است و ۸۷ سایت تلفن همراه ارتقا داده شده است و اینترنت پر سرعت در اختیار روستائیان آذربایجان شرقی قرار گرفته است.

 

وی همچنین گفت: سایت های راه اندازی شده شرکت “های وب” به ۷۲ سایت ارتباطی در استان رسیده است و امیدواریم با رفع نواقص و مشکلات احتمالی به طور کامل در دسترس هم استانی ها برای بهره مند شدن از اینترنت پر سرعت قرار گیرد.

 

فرزاد اظهار کرد: یکی از وظایف وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات و به تبع آن ادارات کل ICT در استان ها فراهم کردن و بهبود ارتباطات در زمینه ارتباطات همراه و دسترسی به اینترنت پرسرعت در مناطق شهری، روستایی و راه های ارتباطی است و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز وظیفه پایش، بررسی و نظارت بر حسن انجام تعهدات اپراتورها را برعهده دارد.

 

وی گفت: هدف از ارتباطات همراه و اینترنت روستایی فراهم کردن امکان ایجاد دولت الکترونیک و کاهش رفت و آمد روستاییان به شهرها است و بهبود امکانات رفاهی در روستاها و ایجاد مشاغل آنلاین در روستاها برای فروش محصولات کشاورزی و محصولات دامی و به تبع آن بهبود اوضاع اقتصادی در روستاها و ایجاد مهاجرت معکوس در روستاها است.

 

فرزاد خاطرنشان کرد: امکان ارائه آموزش آنلاین در زمان های خاص مانند شریط شیوع کرونا از دیگر مزایای وجود اینترنت پر سرعت در روستاها است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.