مرکز درمانگاهی رادیوانکولوژی و کموتراپی شهید مدنی تبریز افتتاح شد

به گزارش آدینه پرس: سیامک کاشفی مهر مدیر مرکز آموزشی و درمانی قلب و عروق شهید مدنی تبریز در مراسم افتتاح این مجموعه اظهار داشت: مجموعه واحدهای انکولوژی این بیمارستان با بهره مندی از چهار دستگاه شتاب دهنده خطی و توموتراپی، ۱۴ تخت انکولوژی VIPو ۱۵ تخت کموتراپی سرپائی و هفت درمانگاه تخصصی در عرصه ای به مساحت تقریبی پنج هزار مترمربع در حال ارایه خدمت به بیماران دردمند منطقه است.

وی با اشاره به اینکه این مجموعه با بهترین استانداردها احداث و آماده سازی شده است، ادامه داد: فاز نخست این مجموعه که بخش شیمی درمانی بستری و بونکر شتابدهنده الکتا بود توسط خیر بزرگوار قصاب عبدالهی با هزینه بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان راه اندازی شد.

کاشفی مهر گفت: در فاز دوم دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بازسازی بونکر توموتراپی و خرید و نصب ۲ دستگاه بسیار پیشرفته شتابدهنده خطی الکتا و توموتراپی که ارزش ریالی آن هم اکنون به بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان می رسد ارائه خدمات فوق تخصی و پیشرفته درمان بیماران سرطانی را آغاز کرده است .

وی اظهار داشت: در فاز سوم این مجموعه بیش از پنج میلیارد تومان از طریق خیرین به شکل منابع نقدی و غیرنقدی تامین و صرف احداث و تجهیز درمانگاه های تخصصی و بخش شیمی درمانی سرپایی شده است.

مدیر مرکز آموزشی و درمانی قلب و عروق شهید مدنی تبریز افزود: اکنون بخش شیمی درمانی سرپائی با ۱۵ تخت و هفت درمانگاه تخصصی رادیوانکولوژی در عرصه به مساحت حدود ۷۰۰ متر روزانه به حدود ۲۵۰ بیمار سرطانی در درمانگاه ها و بخش سرپائی خود خدمت ارائه می کند.

وی یادآور شد: مرکز آموزشی و درمانی شهید مدنی با تاسیس موسسه رسمی خیریه بیمارستان شهید مدنی جلب مشارکت خیرین و جذب و هزینه منابع و کمکهای تامین شده را تسهیل کرده است.

کاشفی مهر خاطرنشان کرد: مرکز آموزشی و درمانی شهید مدنی در فاز چهار و پایانی کار فعالیت خود را با کمک خیرین نیک اندیش با احداث بونکر شتابدهنده خطی امید و نصب و راه اندازی این دستگاه که در حال حاضر خریداری شده و در انبار دانشگاه می باشد و همچنین پیگیری خرید و نصب دستگاه های سیتی سمیلاتور و براکی تراپی و همچنین احداث پانسیون اقامتی برای بیمان نیازمند برای دستیابی به یکی از بزرگترین و مجهزترین سایت رادیوانکولوژی و رادیوکموتراپی کشور تداوم می بخشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.