معافیت عوارض اتاق‌های مادر و کودک در کاربری‌های مصوب در تعرفه ۱۴۰۰

به گزارش آدینه پرس: محمد عزتی در توضیح این خبر اعلام کرد: اتاق‌های مادر و کودک فضایی برای ارائه خدمات به مادران و نوزادان در اماکن و فضاهای عمومی از جمله پارک‌ها، کاربری‌های فرهنگی – هنری، تجاری، مذهبی، درمانی و ورزشی با شرایط خاص هستند که موجب افزایش حضورپذیری فضاها و تسهیل حضور خانواده‌ها در سطح شهر در نتیجه پویایی و ارتقای امنیت در عرصه‌ها و کارکردهای عمومی می‌شود.

او افزود: بر اساس مصوبه مورخه ۹۸/۱۰/۱۱ کمیسیون ماده ۵ تبریز احداث و تجهیز اتاق مادر و کودک در ۱۱ کاربری الزامی است و پیرو این مصوبه و در راستای افزایش تحقق پذیری آن، با پیگیری‌های معاونت شهرسازی و معماری به عنوان محل استقرار دبیرخانه شهر دوستدار کودک شهرداری تبریز، در تعرفه عوارض محلی سال ۱۴۰۰ تبریز زیربنای اختصاص یافته به اتاق مادر و کودک، چنانچه برابر مصوبه مذکور کمیسیون ماده ۵ احداث شده باشد، در زمان صدور پروانه ساختمانی از پرداخت عوارض این تعرفه معاف خواهد بود.

کارکرد اتاق‌های مادر و کودک رسیدگی به نوزادان و کودکان با نیازهای خاص تا ۷۲ ماه است و در آن فضاهای اختصاصی برای تغذیه استراحت و تنظیف نوزاد پیش‌بینی می‌شود. فاصله این اتاق از سرویس‌های بهداشتی عمومی به لحاظ آلودگی‌های میکروبی و مخاطرات آن برای کودکان و نوزادان از ضروریات است.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.