;

معاون رئیس جمهور: ایران امروز به قیام اقتصادی نیاز دارد

به گزارش آدینه پرس: محسن رضایی روز چهارشنبه در مراسم بزرگداشت یاد و خاطره سردار شهید علی تجلایی، افزود: در این مسیر باید دولت و مردم همراه و در کنار هم بوده و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه های اجرایی نیز باید هنر خود را در وارد کردن آحاد مردم به عرصه های اقتصادی نشان دهند چون به غیر از این، هیچ چاره ای برای بروف رفت از مشکلات اقتصادی و معیشتی وجود ندارد.

 

وی با بیان اینکه قیام اقتصادی کشور نیازمند فرماندهی و مدیریت است، اظهار داشت: باید توجه داشت که اقتصاد پشتوانه زندگی، فرهنگ و تمدن ماست و مساله کلیدی برای تقویت پایه های امنیتی و اقتدار کشور است که در این عرصه مهم و تاثیرگذار مردم نباید تماشاگر و نظاره گر باشند.

 

رضایی با اعلام اینکه دولت سیزدهم اقدامات مهم و اصولی را در قالب دو برنامه اقتصادی روزمره و کلان شروع کرده است، اصلاحات اساسی در حوزه تجارت، صنعت و کشاورزی که نیارمند جراحی های بزرگ دارند، را از رئوس برنامه های کلان این اقدامات برشمرد و ادامه داد: هرچند آثار این اقدامات در درازمدت نمایان خواهد شد اما برای سالم سازی و توسعه اقتصادی ضروری است.

 

وی یکی از عوامل اصلی در عقب ماندگی اقتصادی کشور را کمرنگ شدن روحیه جهادی، شهادت طلبی و رهایی از فلسفه الهی برنامه ها دانست و یادآور شد: اگر در اقتصاد آن روحیه دوران دفاع مقدس حاکم بود امروز به هیچ عنوان شاهد مشکلات سنگین اقتصادی و تروم و گرانی که آحاد مردم را به دردسر انداخته است، نبودیم.

 

رضایی بزرگترین دستاورد دوران هشت سال دفاع مقدس را بازگشت اقتدار درونی به جوانان کشور خواند و اضافه کرد: توکل به خدا و اعتماد به نفس از عوامل اصلی پیروزی رزمندگان در دفاع مقدس بود که متاسفانه این مسایل رفته رفته در کشور رنگ باخته و تضعیف می شود و امروز هدف اصلی دشمنان از بین بردن اقتدار درونی ملت است.

 

وی به ظرفیت های بزرگ آذربایجان در حوزه های مختلف اقتصادی اشاره کرد و گفت: اینکه این استان طی ۱۰ سال گذشته رشد منفی در سرمایه گذاری داشته است جای تامل و تاثر دارد، چراکه این استان با توجه به داشته های خود قابلیت تجارت چند میلیارد دلاری را دارد.

 

رضایی با تاکید بر اینکه از تحریم ها نباید ترسید، اظهار داشت: در شرایط کنونی باید نگران فروپاشی حانواده های الهی و فلسفه شهادت طلبی در جامعه باشیم و برای جلوگیری از این امر باید برادری ها را حفظ و تقویت کنیم و در این مسیر نباید چنین تصور شود که محاصره اقتصادی را نمی توان حل کرد، بلکه با توکل بر خدا و اعتماد به نفس می‌توان پیش رفت.

 

وی یادآور شد: دیپلماسی و میدان با هم اند و باید در هر دو توکل به خدا و تدبیر و اعتماد به نفس داشت.

 

فرمانده اسبق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه فلسفه‌ای که باکری‌ها، تجلایی‌ها و شفیع‌زاده‌ها داشتند یک الگوست برای همه امور ما، افزود: اگر این پهپاد و موشک‌های ما دقیقا روی سر هدف مورد نظر می‌خورند، دستاورد جنگ است ولی بازگشت اقتدار درونی جوان‌های ایران که در دفاع مقدس به وجود آمد، اصلی‌ترین دستاورد می‌باشد.

 

رضایی با گرامیداشت یاد شهدای دفاع مقدس و به خصوص شهدای آذربایجان، گفت: این شهدا آبرو و عزت و اقتدار به ایران دادند و در این میان شهید تجلایی قهرمان گمنامی بود که کمتر شناخته شده است؛ کسی که نقش بسیار زیادی در جنگ داشت ولی کمتر از او صحبت می شود.

 

وی ادامه داد: شهادت در زندگی علی تجلایی موج می‌زد و گویی اینها لحظه شماری برای شهادت داشتند و در زندگی و گفتار و رفتارشان یک چیز بود، آن هم شهادت.

 

رضایی شجاعت، اخلاص، اعتقاد و صلابت را از جمله ویژگی های بارز شهدی تجلایی برشمرد و گفت: او به واقع فرماندهی باسواد و دارای فکر و تدبیر بود که برای دفاع از سوسنگرد یاد و نام ستارخان را برای آذربایجان بار دیگر زنده کرد چون مثل مبارزان مشروطه که اجازه ندادند تبریز قهرمان سقوط کند، تجلایی نیز اجازه نداد دشمن وارد سوسنگرد شود.

 

معاون اقتصادی رئیس جمهور صبح امروز در نخستین برنامه سفر خود به تبریز، از ایستگاه راه‌آهن خاوران بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت اجرای خط‌آهن بستان‌آباد- تبریز قرار گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.