معاون وزیر نیرو: کشور با انباشت طرح‌های نیمه‌تمام حوزه آب و فاضلاب روبه‌رو است

به گزارش آدینه پرس: محمد جوانبخت روز شنبه در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی ضمن تشکر از توجه ویژه مدیریت ارشد استان به بخش آب و پیگیری‌های مستمر وی درخصوص مسائل آب، افزود: شرکت‌های آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب استان درخصوص انجام پروژه‌های کوتاه مدت تامین آب شرب برای گذر از تنش آبی، برنامه‌ریزی لازم را انجام داده‌اند که سعی خواهد شد اعتبار مورد نیاز اعلامی در حداقل زمان ممکن تأمین شود.

 

وی ادامه داد: اکثر پروژه‌های مهم آذربایجان شرقی شامل سدهای شهریار، شهید مدنی، پیغام‌چای، گرمی‌چای و شبکه پایاب سدهای قلعه‌چای، آیدوغموش، سهند، قیزقلعه‌سی، خداآفرین و همچنین آبرسانی به مرند و میانه و توسعه بهره‌برداری از ارس در اولویت قرار گرفته‌اند و با تامین اعتبار مورد نیاز ظرف حداکثر سه سال به بهره‌برداری خواهند رسید.

 

جوانبخت در خصوص پروژه انتقال آب ارس نیز اظهار داشت: این پروژه جزو پروژه‌های مهم استان و وزارت نیرو است که ۳۵ کیلومتر از آن در قالب توسعه بهره‌برداری از ارس اجرا شده و به یاری خدا اجرای مابقی آن به زودی آغاز خواهد شد.

 

استاندار آذربایجان شرقی نیز در این دیدار خواستار تسریع در اتمام پروژه‌های بخش آب استان شد و با اشاره به اهمیت این پروژه‌ها به عنوان زیرساخت‌های اساسی تولید، اشتغال و توسعه، بر ضرورت توجه بیشتر به این حوزه تأکید کرد.

 

عابدین خرّم با اشاره به برنامه‌ها و اقدامات شرکت‌های آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب استان در دوران اوج مصرف امسال و همچنین اهمیت رفع مشکلات آب شرب تبریز و سایر مناطق استان، بر تخصیص اعتبار لازم برای رفع تنش آبی احتمالی در سال ۱۴۰۱ تأکید کرد.

 

وی همچنین خواستار اهتمام جدی وزارت نیرو برای اجرای پروژه انتقال آب ارس به دشت شبستر و تبریز و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام استان در زمینه سد و شبکه و راه‌سازی شد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.