معلمان در شرایط کرونا نظام آموزشی را پویا نگه داشتند

به گزارش آدینه پرس:محمدرضا پورمحمدی روز یکشنبه در آئین بزرگداشت مقام معلم، با گرامی‌داشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری، اظهار کرد: در این ایام که به پاس خدمات شهید مطهری به عنوان هفته معلم نام‌گذاری شده است، به مقام همه شهدای عرصه علم و هنر و دانش ادای احترام می‌کنیم و قدردان همه آموزگاران و معلمان هستیم.

 

وی با اشاره به تعبیر امام راحل (ره) که معلمی را شغل انبیا توصیف کردند، گفت: معلمی از جنس رسالت انبیاست که جامعه را بیدار می‌کند و این منزلت و موقعیت نصیب هر کسی نمی‌شود و باید شکرگزار آن بود.

 

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه پیشرفت و سعادت جامعه رو به رشد و توسعه در دست قدرتمند معلمان است، گفت: متخصصان و آینده‌سازان کشور دست‌پرورده و آموزش‌دیده معلمان هستند.

 

 

پورمحمدی افزود: با وجود اینکه بسترهای کافی برای آموزش غیرحضوری در کشور وجود نداشت اما در یک سال گذشته با تلاش معلمان و مسئولان عرصه تعلیم و تربیت، امکانات خوبی ایجاد شده و تجربه‌های خوبی به دست آمده است.

 

وی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید قدم‌های زیادی برای توسعه فرهنگ، آموزش و ارتقای جایگاه معلمان برداشته شده است، افزود: با وجود این اقدامات، همچنان می‌توان اذعان داشت شأن و منزلت فرهنگیان هنوز در جایگاه اصلی نیست و باید برای ارتقای این جایگاه تلاش کنیم.

 

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی نیز در این آئین گفت: در هیچ برهه‌ای از تاریخ به اندازه دوران شیوع کرونا، جایگاه و منزلت معلم آشکار نشد و این معلمان و فرهنگیان عزیز بودند که به عنوان مجاهدان راه تعلیم و تربیت در کنار کادر درمان و مدافعان سلامت، شبانه‌روز تلاش کردند.

 

جعفر پاشایی اظهار کرد: مصادیق گوناگونی از تلاش و فداکاری معلمان را در استان شاهد بوده‌ایم که در شرایط سخت آب و هوایی، چراغ دانش را برای فرزندان ما روشن نگه داشته‌اند.

 

در این آئین از قدرت‌الله اسماعیلی اقدم، معلم منتخب کشوری و هفت معلم منتخب استانی تجلیل و قدردانی شد.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.