منطقه ویژه صنعتی در اراضی اوقافی تبریز تثبیت می‌شود

به گزارش آدینه پرس :طاهرمهتابی در گفت‌وگویی، اظهار کرد: این امر علاوه بر تحقق افزایش بهره وری اقتصادی موقوفات، زمینه فعالیت بدون واسطه سرمایه گذاران و تولیدکنندگان در اراضی اوقافی را فراهم می‌کند.

 

وی با بیان این‌که ادارات اوقاف و امور خیریه و موقوفات در هیچ زمانی مانع تولید و سرمایه گذاری نبوده و نیستند، گفت: ادارات اوقاف همواره یکی از عوامل موثر برای رونق و توسعه سرمایه‌گذاری هستند، چرا که در سطح ایران و استان، شرکت‌های بزرگ سرمایه گذاری تولیدی در اراضی اوقافی فعالیت می‌کنند.

 

مهتابی خاطرنشان کرد: اداره اوقاف و امور خیریه نه به صورت اداری، بلکه به صورت قرارگاهی در راستای تسهیل و رفع موانع تولید با هم افزایی دستگاه‌های دیگر، آمادگی خود را اعلام می‌کند.

 

وی افزود: این اداره با گستره وسیع جغرافیایی شامل ۶ قریه و شهر به صورت شش دانگ موقوفه ویژه موقوفات قائم مقام فراهانی است که هدف از ایجاد این اداره نیز در اولویت اول خدمت‌رسانی بهتر و موثر به مردم و مراجعان به خصوص سرمایه گذاران و تولیدکنندگان است.

 

وی ادامه داد: اداره اوقاف ناحیه سه تبریز با همکاری مجموعه همکاران اداره کل استان، در سال ۹۹ اقدامات اساسی در تنظیم و تجدید اجاره نامه اراضی و املاک وقفی انجام داده و هم‌چنین جهت ساماندهی اراضی و املاک و برنامه ریزی دقیق برای سال‌های آتی اقدام به تهیه نقشه در قالب بانک کاداستر رقبات موقوفات کرده است.

 

رییس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه سه تبریز با تاکید بر این‌که تعطیلی یا رکود فعالیت بنگاه‌های تولیدی و توقف روند تکمیل طرح‌های سرمایه‌گذاری باید آسیب شناسی شود، افزود: باید با حذف برخی واسطه‌های غیرمهم از مداخله غیرضروری برخی دستگاه‌ها و عوامل زاید جلوگیری شود؛ خواسته اداره اوقاف نیز حذف این نوع واسطه‌ها در امر سرمایه‌گذاری و تولید است تا سرمایه‌گذار و تولید کننده با موقوفه به صورت مستقیم وارد مذاکره و اقدام شود.

 

مهتابی در خصوص اقدامات این اداره در حوزه کرونایی نیز گفت: با توجه به مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم در روزهای کرونایی، موقوفات قائم مقام فراهانی در راستای محرومیت زدایی با کمک عوامل فرهنگی امامزادگان استان و شهر تبریز، خانواده‌های فقیر، مستمند، آسیب دیده و آسیب پذیر از کرونا را شناسایی کرده و طی سال گذشته و از آغار سال جدید و ایام ماه مبارک رمضان اقدام به تهیه و توزیع بیش از یک هزار و ۲۰۰ بسته معیشتی کرده است.

 

وی خاطرنشان کرد: همچنین در سال ۹۹ از محل نیت واقفان نیک اندیش، طی دو مرحله در سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) و سالروز ولادت حضرت زینب (س) برای بیش از ۱۰۰ زوج جوان کمک هزینه ازدواج پرداخت شده است.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.