;

مکاتب قرآنی نقشه راه برنامه‌های مدیریت شهری جدید

به گزارش آدینه پرس، یعقوب هوشیار در آیین افتتاح مسابقات قرآنی در مسجد جامع حکم آباد اظهار کرد: در این جمع جوانان عزیز علاقه‌مند به قرآن حضور دارند و با شور و حال رویدادهای این حوزه را در بهار قرآن دنبال می‌کنند که بسیار ارزشمند است.

 

وی ادامه داد: عظمت قرآن برای هیچ‌کس پوشیده نیست. اعجاز قرآن به قدری است که حتی مخالفان این مکتب نیز به اثرگذاری این کتاب آسمانی در طول تاریخ اذعان می‌کنند.

 

وی گفت: برای مثال یکی از سران کشورهای غربی در مجلس آن کشور اذعان کرده بود که تا زمانی که قرآن الگوی راه مسلمانان است، ما نمی‌توانیم برنامه‌ها و اهداف خود را اجرایی کنیم.

 

شهردار تبریز ادامه داد: تمام شاخص‌های انسانیت در قرآن متجلی است و خروجی این دریای معرفت انسان بودن است؛ انسانی که نسبت‌ها را تشخیص داده و می‌تواند راه درست را از راه غلط بشناسند.

 

هوشیار با بیان اینکه تبلور نسبت انسان با خداوند غیر از شهادت نیست، گفت: یکی از شاخص‌های مثال زدنی در این حوزه، سردار دل‌ها، حاج قاسم سلیمانی است.

 

 

 

وی ابراز کرد: دعا کنیم که این تشخیص با تمسک به قرآن برای همه ما از سوی خداوند عطا شود.

 

شهردار تبریز اعلام کرد: مدیریت شهری جدید با تمسک به مسیر و مکاتب قرآن و فرمایشات مقام معظم رهبری برنامه‌های خود را اجرایی می‌کند.

 

وی اضافه کرد: در همین راستا تمام تلاش ما این است در اجرای برنامه‌های مختلف به ویژه برنامه‌های فرهنگی‌، مساجد اولویت ما باشد تا بتوانیم به اهداف متعالی دست یابیم و قطعا جوانانی که در مساجد فعالیت می‌کنند و پیرو و پیگیر مکتب قرآن هستند، می‌توانند در شهر ما اثرگذاری ویژه‌ای داشته باشند.

 

 

 

شهردار تبریز خاطرنشان کرد: برگزاری چنین مسابقات قرآنی علاوه بر اینکه ما را در شناسایی استعدادهای حوزه قرآن یاری می‌کند، می‌تواند فعالیتی متعالی برای نوجوانان و جوانان باشد که زندگی خود را بر اساس راهبردهای قرآنی پیش ببرند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.