میلاد با سعادت پیامبر اعظم حضرت محمد مصطفی ( ص ) و امام جعفر صادق بر همه دوستداران آن عزیزان مبارک باد.

به گزارش آدینه پرس:ای محمد (ص) درود خداوند بر تو باد، آن گاه که زمین از نعمت حضورت در کائنات برخوردار شد و آسمان به میزبانی زمین غبطه خورد؛ با تولدت فروغ ایزدی پدیدار شد، چشمه فیض الهی جوشیدن گرفت و جهان از تشنگی درآمد.

 

حضرت محمد (ص) با اخلاق الهی، کتاب قوانین بشریت به نام قرآن و سلسله امامت و ولایت را از نسل خود برای سعادتمندی مردم ارایه کرد تا خلق و خوی محمدی در جهان عطر آگین شود.

 

در عظمت ایشان همین بس که خود فرموده اند: «کُنْتُ نَبِیًّا وَ آدَمُ بَیْنَ الرُّوْحِ وَ الْجَسَدَ » (من پیامبر بودم در حالی که آدم بین روح و جسد بود)؛ ایشان ارزش های اخلاقی را بسیار ارج می نهاد، خود در سیره عملی نمونه ای از فضایل اخلاقی و ارزش های والای انسانی بودند.

 

امام علی (ع) درباره ویژگی های اخلاقی پیامبر در خطبه ۱۰۵ نهج البلاغه می فرماید: «خداوند حضرت محمد(ص) را برانگیخت در حالی که گواه و بشارت دهنده و انذار کننده بود؛ بهترین مردم در دوران کودکی، نجیب ترین مردم در دوران سالمندی، پاک ترین پاکان از نظر خوی و اخلاق، بود».

 

روزی یک یهودی نزد حضرت علی آمد و از ایشان خواست صفات کریمه پیامبر(ص) را بشمارد؛ حضرت در پاسخ فرمود: نعمت‌های این دنیای با عظمت را برشمار! و در حالی که فرد از این امر عاجز ماند به او گفتند: «این دنیا و نعماتش در قران کریم کم و قلیل شمرده شده، پس چگونه حضرت محمد(ص) را که در نزد خداوند با عظمت و گسترده یاد شده‌اند را می‌توانم توصیف کنم؟».

 

راز محبوبیت رسول اکرم (ص) در بین جهانیان به ویژه مسلمانان، عشق و ایمان به خداوند و عمل صالح است؛ پیامبر با ویژگی های رفتاری به مکارم الاخلاق در بین مردم شهرت یافت، آن چه در قرآن راجع به پاکی، صداقت و اخلاق مطرح شده، آینه تمام نمای آن را در سلوک، گفتار و اخلاق رسول الله (ص) می توان مشاهده کرد.

 

درود خداوند بر تو باد، آن گاه که مکه، آکنده از عطر نجوای نمازت، دل از آسمان ربود.

 

درود خداوند بر تو باد، آن گاه که زبان به حمد و یگانگی خداوند گشودی و عطر توحید، کوچه های مکه را فراگرفت.

 

درود خداوند بر تو باد، آن گاه که زخم بی شمارت، عشق را به تماشا فرا خواند و عاشقانگی از افسانه به حقیقت پیوست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.