;

نخستین آموزشگاه صنعت چاپ در تبریز افتتاح شد

به گزارش آدینه پرس:مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی روز پنجشنبه در آیین گرامیداشت روز ملی صنعت چاپ و گشایش این آموزشگاه صنعت چاپ، ضمن تبریک روز صنعت چاپ به تمام دست اندرکاران و پیشکسوتان این صنعت در استان گفت: امیدواریم صنعت چاپ که نوعی پیشران جریان فرهنگ در استان است روز به روز توانمندتر شود.

 

“سیدقاسم ناظمی” با اشاره به سوابق درخشان تبریز و آذربایجان در حوزه چاپ، افزود: توسعه صنعت و تکنولوژی در دنیا در حدی است که روش های سنتی و استاد شاگردی جواب گوی نیاز روز جامعه نیست.

 

وی با بییان اینکه اگر مراکزی نباشد که مهارت زایی کند از تمام حوزه های فرهنگ و هنر عقب خواهیم ماند، افزود: وقتی فضای آموزشی باشد و فرد بعد از طی دوره هایی مدرک لازم را بگیرد، در هر جای دنیا می تواند بر اساس همان مدرک ارائه خدمات کند. اما در حال حاضر اگر بخواهیم در صنعت چاپ فردی را به کار بگیریم علاوه بر این که باید از استاد فرد مورد نظر بپرسیم باید مدتی نیز وی را به کار بگیریم تا از توانایی وی مطمئن باشیم.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان این که در صنعت چاپ جز استان های اول هستیم، افزود: فرصت جدیدی در فضای صنعت چاپ فراهم شده است و امیدواریم فعالان سایر زمینه های کسب و کار در حوزه فرهنگ این چنین اقداماتی انجام دهند.

وی اظهار داشت: اگر نتوانیم در فضای عمومی استان به صنعت چاپ، سمت و سوی علمی و تخصصی دهیم رفته رفته شاهد تضعیف بازار و از دست دادن افراد حرفه ای در این زمینه خواهیم شد، چرا که سرمایه گذار مسیر سرمایه گذاری اش و فرد حرفه ای مسیر اشتغال خود را عوض خواهد کرد.

 

وی ادامه داد: اگر این آموزشگاه با جدیت مدیریت شود تاثیر مثبت آن را در فضای صنعت چاپ خواهیم دید که تا پنج سال آینده متحول خواهد شد و از فعالان و سرمایه گذاران می خواهم این آموزشگاه را جدی بگیریم.

ناظمی افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز با تمام توان در خدمت صنعت چاپ است و از هیچ کمکی که در راستای توسعه این صنعت در سطح شهر باشد دریغ نخواهیم کرد.

 

معاون آموزشی سازمان فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی، گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای متولی آموزش های مهارتی است و در سطح استان ۲۴ مرکز در این امر فعالیت می کنند و نیز ۵۰۰ آموزشگاه آزاد در سطح استان فعال هستند که ۳۰۰ مورد آن در تبریز است.

محمدرضا کیان با بیان این که سیاست های دولت سوق آموزش به سمت بخش خصوصی است، اظهار کرد: برای اولین بار آموزشگاه صنعت چاپ در تبریز افتتاح می شود که در این حوزه بیش از ۲۰ حرفه ی آموزش داریم و روز به روز نیز به این رشته ها افزوده خواهد شد.

 

وی افزود: تمام استانداردهای آموزشی در این آموزشگاه و همچنین مدارک صادر شده برای فارغ التحصیلان بین المللی خواهد بود که قابل استفاده در سراسر دنیا است.

معاون آموزشی سازمان فنی و حرفه ای استان ادامه داد: تا کنون در این حوزه به روش استاد شاگردی آموزش انجام می شد ولی آموزش ها دارای انسجام و کلاسیک خواهند بود و فرد فارغ التحصیل دارای مدرک تحصیلی مربوطه خواهد شد.

 

زارعی مدیر روابط عمومی اتاق اصناف آذربایجان شرقی هم اعلام کرد: در کلانشهر تبریز ۶۰ هزار نفر و در استان آذربایجان شرقی بیش از ۱۰۰ هزار نفر دارای مجوز فعالیت در حوزه صنعت چاپ هستند و در آینده نیز امیدواریم این آموزشگاه افراد زبده ای را تحویل جامعه دهد.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.