نمایشگاه بین‌المللی صنعت خودرو در تبریز گشایش یافت

بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی تخصصی صنعت خودرو در محل دایمی نمایشگاه بین المللی تبریز گشایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس:  این نمایشگاه روز سه شنبه در سالن های امیرکبیر، پروین اعتصامی، شهریار و آذربایجان نمایشگاه بین المللی تبریز برای بازدید عموم مردم و علاقه مندان به این صنعت گشایش یافته است.

 

در این نمایشگاه استان های آذربایجان شرقی، تهران، البرز، سمنان، قزوین و منطقه آزاد قشم تولیدات خود را از جمله در زمینه انواع خودروهای سبک و سنگین، دیزلی، تجاری، خدمات سیار خودرویی، قطعات وابسته و کارگزاری بیمه به نمایش گذاشته اند.

 

این نمایشگاه از ۱۳ دی تا ۱۶ این ماه به مدت سه روز از ساعت ۱۴ تا ۲۰ با رعایت پروتکل های بهداشتی جهت بازدید متخصصان و علاقه مندان به صنعت خودرو دایر است.

ظرفیت بالای آذربایجان‌شرقی برای تبدیل شدن به قطب سوم خودروسازی کشور

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی در آیین افتتاح این نمایشگاه با تاکید بر ظرفیت بالای آذربایجان شرقی در صنعت خودرو و قطعه سازی گفت: تلاش می کنیم استان را به قطب سوم خودروسازی کشور تبدیل کنیم.

 

صابر پرنیان افزود: در سال های گذشته در صنعت خودرو اقدامات خوبی انجام شده است ولی با این وجود رضایتمندی مردم در حوزه خودرو باید در قالب یک تکلیف همگانی ایجاد شود.

 

وی ادامه داد: در نمایشگاه خودرو تلاش می کنیم قطعه سازان را به هلدینگ های خودروسازی وصل کنیم تا علاوه بر رشد و توسعه صنعت قطعه سازی، کیفیت خودروها نیز ارتقا یابد.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی ادامه داد: امیدواریم برگزاری نمایشگاه خودرو علاوه بر این که عاملی برای ورود شرکت های دانش بنیان، نخبگان و دانشگاهیان با ایده های نو و خلاقانه به چرخه خودرو شود سهم آذربایجان شرقی در داخلی سازی صنعت خودرو را نیز ارتقا دهیم.

 

وی افزود: آذربایجان شرقی در تولید خودروهای تجاری اعم از کامیون، اتوبوس، مینی‌بوس و کشنده‌ها در کشور پیشران است.

 

پرنیان با بیان این که آذربایجان شرقی در صنعت قطعه سازی و مجموعه سازی قطب کشور است، گفت: در بخش خودرو خبرهای خوشی داریم که در روزهای آینده به اطلاع مردم خواهد رسید.

 

وی تاکید کرد: به منظور تامین قطعات، نشست های تخصصی ما بین شرکت های دانش بنیان، پارک های فناوری، قطعه سازان و مجموعه سازان با هلدینگ های خودروساز برگزار خواهیم کرد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.