;

نماینده مجلس: گاز نیروگاه تبریز وصل شد

به گزارش آدینه پرس: محمدعلی متفکر آزاد در یک گفت و گوی خبری به تشریح جزئیات جلسه نمایندگان آذربایجان‌شرقی و کارشناسان وزارت نفت در خصوص انتقال گاز به نیروگاه تبریز پرداخت.

 

وی افزود: پیرو سوال نمایندگان استانی از وزیر نفت در خصوص موضوع مازوت‌سوزی نیروگاه تبریز، جلسه‌ای چهار ساعته با حضور نمایندگان کمیسیون انرژی، کارشناسان وزارت نفت و گاز و نمایندگان استانی تشکیل شد که در آن موضوعات مختلف را بررسی کردیم.

 

وی ادامه داد: از روز شنبه، ۲۰ آذرماه گاز به نیروگاه تبریز وصل و مقرر شد تا با گذر زمان و مشورت با همکاران، اگر نتیجه‌ی مطلوبی حاصل شد، سوال خود را از وزیر نفت پس بگیریم.

 

متفکر آزاد گفت: مهم ترین مطالبه‌ی ما عدالت است؛ اگر گاز هم کم است باید با عدالت در همه‌ی نیروگاه‌های کشور توزیع شود و کمبود گاز نیز به طور یکسان شامل حال همه نیروگاه‌ها و مازوت در تمام آنها استفاده شود.

 

وی تاکید کرد: این مسئله به طور جدی در کمیسیون انرژی مطرح خواهد شد و تنها در صورتی که شروط ما محقق شود، رضایت خواهیم داد، اما به جد پیگیر این موضوع هستیم.

 

مازوت سوزی نیروگاه حرارتی تبریز در هفته های اخیر باعث آلودگی هوای این کلان شهر برای چند روز متوالی و اعتراض مردم و مسوولان شد.

 

کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی اعلام کردند که ۲۰ تا ۲۷ درصد آلودگی هوای تبریز سهم نیروگاه این شهر در شرایط استفاده از مازوت به جای گاز است.

 

این امر پیگیری نماینده ولی فقیه و استاندار آذربایجان شرقی و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی را به دنبال داشت و آنان اعلام کردند که حذف سهمیه گاز نیروگاه تبریز در عین تخصیص گاز به نیروگاه های تهران، کرج و اصفهان، غیرقابل قبول است.

 

گفته می شود سهمیه گاز نیروگاه حرارتی تبریز در سال گذشته توسط وزارت نفت صفر شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.