نوسازی ۷۹۵ دستگاه تاکسی در چهار سال گذشته

به گزارش آدینه پرس: ایرج شهین باهر اظهار کرد: بحث نوسازی تاکسی ها در راستای بهره وری و بهینه سازی مصرف، موضوعی است که از مدت ها قبل به دنبال تحقق آن بوده و هستیم اما این مشکل نه فقط در تبریز، بلکه در دیگر کلانشهرهای کشور نیز وجود دارد.

 

او ادامه داد: حدود ۵۰ درصد تاکسی های تبریز فرسوده هستند و با این حال و به رغم افزایش قیمت ها و مشکلات اقتصادی، ما طی چهار سال گذشته تعداد ۷۹۵ دستگاه تاکسی را با نوسازی، در سیستم ناوگان تاکسیرانی شهر حفظ کردیم.

 

شهردار تبریز عنوان کرد: نزدیک به ۱۱ هزار تاکسی در زیرمجموعه سازمان فعالیت دارند که شامل تاکسی‌های شهری، سرویس ۱۳۳ و تاکسی‌های سبز هستند و ۳۵۰ هزار مسافر را در شبانه روز جابجا می کنند.

 

او با اشاره به برنامه های شهرداری تبریز در خصوص ناوگان تاکسیرانی برای سال ۱۴۰۰ گفت: الحاق ۲۰۰ دستگاه تاکسی هیبربیدی تویوتا و فعالیت در مسیرهای خاص مثل راه‌آهن، فرودگاه و ترمینال، خروج ۳۰۰ دستگاه تاکسی پیکان، اعطای ۲۰۰ وام کم‌بهره، عقد قرارداد با شرکت اسقاط خودرو، تهیه برچسب و تعیین مسیر تاکسی‌ها و ۵۰۰ نوسازی تاکسی، جزو برنامه های سال جاری سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز است.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.