;

نگرانی از اوج گیری کوه خواری در بناب!

به گزارش آدینه پرس؛ حجت الاسلام محمد باقری بنابی امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان بناب با انتقاد از برداشت بی رویه و غیرمجاز شن و ماسه از معادن کوه های قره قشون در بناب اظهار کرد: مناطق کوه های قره قشون تنها محل گردشگری مردم بناب و شهرهای همجوار بوده و حفظ و نگهداری از این مناطق جزو وظایف اصلی ماست.

وی با بیان اینکه تخریب و برداشت بی رویه شن و ماسه از معادن کوه های قره قشون ظلم به نسل های آتی است؛ افزود: مسئولان میراث فرهنگی،حفاظت محیط زیست و صنعت و معدن باید نگذارند به این میراث گرانبها آسیبی وارد شود و باید از این میراث ارزشمند برای نسل های آتی حفاظت کنیم.

ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی یک انگل برای اقتصاد کشور است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی یک انگل برای اقتصاد کشور است؛ اذعان کرد: دستگاه های نظارتی باید با نظارت و کنترل دقیق مانع استفاده ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی در حوزه های غیرضروری شوند و حاکمیت تلاش کند تا اجناس و کالاهایی که با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی وارد کشور می شود، در دست مردم قرار گیرد و نگذارند وارد رانت شود.

باقری بنابی تصریح کرد: تا زمانی که ارز ۴۲۰۰ تومانی وجود دارد، مشکلات رانت و احتکار نیز وجود دارد که امیدواریم در آینده دولت جدیدی که روی کار خواهد آمد با این معضل مبارزه کرده و آنها را جمع کند.

وی همچنین با ضمن تأکید بر برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی برای اصناف و بازاریان شهرستان خاطرنشان کرد: گاهاً به جهت عدم اطلاع رسانی مناسب و عدم ارائه آموزش های لازم اجناس برخی اصناف به عنوان احتکار مصادره و جریمه می شود. از این رو مسئولین اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف باید نسبت به تشکیل دوره های مختلف آموزشی برای اصناف اقدام کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.